Porady

Ministerstwo ostrzega: uwaga na fałszywe e-maile

Maile które wzywają do uiszczenia zaległego podatku VAT wysyłane w imieniu Krajowej Administracji Skarbowej są fałszywe - ostrzega Ministerstwo Finansów.

9 Sierpień 2019

Wszystkie wpisyProgramPorady
Ministerstwo ostrzega: uwaga na fałszywe e-maile Porady Ministerstwo ostrzega: uwaga na fałszywe e-maile

Maile które wzywają do uiszczenia zaległego podatku VAT wysyłane w imieniu Krajowej Administracji Skarbowej są fałszywe - ostrzega Ministerstwo Finansów.

9 Sierpień 2019

Jak powinno wyglądać oświadczenie przy PIT zero? Porady Jak powinno wyglądać oświadczenie przy PIT zero?

Od 1 sierpnia obowiązuje PIT zero dla młodych. Pracownicy albo zleceniobiorcy, którzy nie ukończyli jeszcze 26 lat mogą więc zacząć korzystać ze zwolnienia z podatku PIT. Muszą jednak złożyć odpowiednie oświadczenie.

2 Sierpień 2019

Nowości w systemie Taxomatic Program Nowości w systemie Taxomatic

W ostatnich tygodniach skupiliśmy się na drobnych poprawkach i uzupełnieniach systemu. Dziękujemy za podsyłane sugestie telefoniczne, mailowo czy na Facebooku. W sierpniu w dalszym ciągu będziemy wprowadzać aktualizacje dotyczących zmian w prawie, nowości pojawią się również w module przychody.

1 Sierpień 2019

Czy warto korzystać z PUE ZUS? Porady Czy warto korzystać z PUE ZUS?

Pewnie wielu z nas nawet o tym nie słyszało i nie wie co oznacza ten skrót. Mowa oczywiście o PUE – ZUS z kolei jest znany każdemu przedsiębiorcy. A chodzi o niezwykle praktyczne narzędzie: Platformę Usług Elektronicznych.

1 Sierpień 2019

Jedno konto do wszystkich podatków Porady Jedno konto do wszystkich podatków

Od nowego roku będziemy się rozliczać z fiskusem za pośrednictwem indywidualnych rachunków bankowych. Rozwiązanie, które sprawdziło się w przypadku opłat dla ZUS obejmie na początku m.in. PIT, CIT i VAT.

26 Lipiec 2019

Rzecznik Praw Podatnika już w komisji Porady Rzecznik Praw Podatnika już w komisji

W sejmie odbyło się pierwsze czytanie ustawy o Rzeczniku Praw Podatnika. Projektem zajmą się teraz członkowie Komisji Finansów Publicznych. Na razie nie jest znany dokładny termin wejścia ustawy w życie, ale poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących przyszłej pracy i kompetencji rzecznika.

25 Lipiec 2019

Kiedy VAT jest obowiązkowy, a kiedy VAT jest korzystny Porady Kiedy VAT jest obowiązkowy, a kiedy VAT jest korzystny

Przedsiębiorcy zakładający działalność gospodarczą czasem muszą zostać płatnikiem VAT, a czasem mogą wybrać takie rozwiązanie ale mogą też z niego zrezygnować. Warto więc zastanowić się kiedy VAT jest dla nas niekorzystny, a kiedy VAT może stanowić pożytek.

24 Lipiec 2019

Do kiedy wystawić fakturę? Porady Do kiedy wystawić fakturę?

Najczęściej fakturę otrzymujemy albo wystawiamy w momencie zakupu albo sprzedaży towaru albo usługi. Można to jednak zrobić później, a jak się okazuje nawet wcześniej. Tu jednak dowolność się kończy. Dokładnie reguluje to ustawa o podatku od towarów i usług.

23 Lipiec 2019

Od 1 października niższy podatek i wyższe koszty Porady Od 1 października niższy podatek i wyższe koszty

Podatek dochodowy zostanie obniżony z 18 do 17 procent i to już od 1 października tego roku. Rząd przyjął projekt ustawy, który ostatecznie rozwiał wszystkie wątpliwości dotyczące wcześniej pojawiających się propozycji.

22 Lipiec 2019

Spółka cywilna – ile osób musi ją tworzyć? Porady Spółka cywilna – ile osób musi ją tworzyć?

Ostatnio coraz częściej otrzymujemy pytania o spółki cywilne, a dokładnie o zasady jej tworzenia. Postanowiliśmy więc przybliżyć – w skrócie – zasady ich powoływania i działalności.

18 Lipiec 2019

Jak wybrać program do prowadzenia KPiR za darmo Program Jak wybrać program do prowadzenia KPiR za darmo

Rynek oprogramowania księgowego cały czas się rozwija. Coraz częściej pojawiają się też programy darmowe. Warto jednak wiedzieć na co zwrócić uwagę, aby narzędzie, które wybierzemy rzeczywiście nam służyło, a także aby rzeczywiście było bezpłatne.

17 Lipiec 2019