Polskie prawo dopuszcza dwie formy księgowości – uproszczoną i pełną. To najprostsza definicja. Czasem przedsiębiorca może decydować, w jaki sposób chce się rozliczać. W innych przypadkach formę narzucają przepisy. Tak właśnie jest przy okazji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.
Czy spółka z o.o. musi prowadzić pełną księgowość?
Taxomatic
25 Październik 2018
Księgowanie – czyli mówiąc językiem definicji: ewidencjonowanie operacji gospodarczych – to obowiązek każdego przedsiębiorcy. Nie ma od niego wyjątków. Oczywiście łatwiejsza i tańsza w obsłudze jest księgowość uproszczona – chodzi o Księgę Przychodów i Rozchodów, albo rozliczenia ryczałtowe. Ale są sytuacje, w których przedsiębiorca nie ma wyjścia i musi wybrać pełną księgowość, albo w trakcie prowadzenia działalności przejść np. z popularnej KPiR-ki na pełne księgi.
Aktualności
Program
Odkryj nowości w Taxomatic na 2025 rok – dołącz do bezpłatnego webinaru!
Czy w 2025 roku planujesz usprawnić zarządzanie księgowością swojej firmy? A może stawiasz pierwsze kroki w biznesie i szukasz nowoczesnych narzędzi, które ułatwią Ci prowadzenie działalności? Jeśli tak, to nie możesz przegapić naszego bezpłatnego webinaru online!
7 Styczeń 2025
Program
Nowa klasyfikacja działalności gospodarczej PKD 2025
Od 1 stycznia 2025 roku w życie wchodzi nowa Polska Klasyfikacja Działalności (PKD 2025), zastępując dotychczasową wersję PKD 2007. To znacząca zmiana, która obejmuje wszystkie przedsiębiorstwa działające na terenie Polski.
23 Grudzień 2024