Wszystkie wpisy Program Porady
Podwyżki składek ZUS od 1 lipca 2024 roku: Co warto wiedzieć? Porady Podwyżki składek ZUS od 1 lipca 2024 roku: Co warto wiedzieć?

W lipcu 2024 roku płaca minimalna wzrosła z 4 242 zł do 4 300 zł brutto. Jest to podwyżka, która wpływa bezpośrednio na wysokość składek ZUS.

16 Lipiec 2024

Księgowanie Przychodów z Kasy Fiskalnej Porady Księgowanie Przychodów z Kasy Fiskalnej

Księgowanie Przychodów z Kasy Fiskalnej: Kompleksowy Przewodnik dla Przedsiębiorców.

24 Czerwiec 2024

Składki ZUS od umów zlecenia i o dzieło w 2025 roku Porady Składki ZUS od umów zlecenia i o dzieło w 2025 roku

Rząd pracuje nad nową ustawą w polskim systemie ubezpieczeń społecznych szykują się znaczące zmiany. Planowane reformy mają na celu pełne oskładkowanie dochodów z umów zlecenia i umów o dzieło, eliminując tzw. zbieg tytułów ubezpieczeń społecznych. Czyżby to był kres dorabiania do pensji? Jakie są główne założenia projektu i jakie konsekwencje może mieć dla zarówno pracowników jak i pracodawców?

17 Czerwiec 2024

Przeksięgowanie zapisów z obrotów i sald Porady Przeksięgowanie zapisów z obrotów i sald

Wprowadziliśmy nową funkcjonalność w programie Taxomatic pozwalająca na przeksięgowanie drugostronne zapisów z obrotów i sald.

7 Styczeń 2021

Ryczałt z nowym limitem Porady Ryczałt z nowym limitem

Wzrost limitu przychodów uprawniającego do płacenia podatku w formie ryczałtu, a także zmiana definicji wolnego zawodu to niektóre ze zmian, jakie przygotowało Ministerstwo Finansów. Mają one wejść w życie od 1 stycznia 2021 roku.

8 Wrzesień 2020

Polska na 4 miejscu. Dlaczego tak pokochaliśmy podcasty? Porady Polska na 4 miejscu. Dlaczego tak pokochaliśmy podcasty?

Z badań przeprowadzonych przez firmę Voxnest wynika, że Polska na 4 miejscu krajów, które notują wzrost słuchaczy podcastów na świecie. Słuchamy, aby się odprężyć, dowiedzieć się czegoś nowego o swojej branży.

10 Sierpień 2020

Estoński CIT w Polsce - co nowego? Porady Estoński CIT w Polsce - co nowego?

W lipcu informowaliśmy o wejściu w 2021 roku CIT na wzór estoński. Sprawdźmy, na jakim etapie są prace legislacyjne.

10 Sierpień 2020

Nowy portal na trudne czasy Porady Nowy portal na trudne czasy

Ministerstwo przygotowało nowy serwis informacyjny z poradami, jak poprawić sytuację swojej firmy w obliczu pandemii. Pojawiło się także bezpłatne narzędzie do weryfikacji strategii biznesowej swojej firmy.

7 Sierpień 2020

A jednak...jest nowy ostateczny termin zgłoszeń do CRBR Porady A jednak...jest nowy ostateczny termin zgłoszeń do CRBR

MF poinformowało, że udało się usunąć wszystkie zakłócenia w funkcjonowaniu systemu, który obsługuje Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych

17 Lipiec 2020

Estoński CIT w Polsce Porady Estoński CIT w Polsce

W 2021 r. w Polsce zacznie obowiązywać tzw. estoński CIT. Dzięki niemu przedsiębiorcy, którzy będą inwestować zyski w rozwój swojej działalności nie zapłacą podatku CIT.

3 Lipiec 2020

Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów - czym jest i jak ją prowadzić? Porady Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów - czym jest i jak ją prowadzić?

Czym jest podatkowa księga przychodów i rozchodów i kto musi ją prowadzić?

3 Lipiec 2020