Zastosowaliśmy szereg zabezpieczeń i certyfikatów,
aby mieć pewność, że Twoje dane będą bezpieczne.
Taxomatic spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa danych. Opiera się na takich samych rozwiązaniach jak bankowość elektroniczna. Wszystkie dane są szyfrowane i gromadzone w specjalnie zabezpieczonych serwerowniach. Dodatkowo Taxomatic na bieżąco przygotowuje backupy danych – zabezpieczając je przed skasowaniem, uszkodzeniem albo ingerencją.
Specjalny dział zajmuje się bieżącym dozorowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa, a także monitoruje rynek w poszukiwania udoskonalonych zabezpieczeń wykorzystujących najnowsze technologie.
Odpowiedzi na popularne pytania:
Gdzie są gromadzone dane, które trafiają do Taxomatic?
Dane przechowywane są w serwerowniach w Polsce, na Pomorzu. Serwerownie posiadają wszelkie wymagane certyfikaty i zabezpieczenia. Ich stan i procedury w nich obowiązujące są na bieżąco monitorowane przez specjalny dział Taxomatic.
Jak zabezpieczone są dane, które trafiają do Taxomatic?
Przede wszystkim wprowadzane dane są od razu szyfrowane, przez co dostęp do nich staje się automatycznie ograniczony tylko do posiadaczy odpowiedniego poziomu zaufania – chodzi o uprawnienia, jakie właściciel konta nadaje swoim współpracownikom, albo klientom. Dodatkowo dane są zabezpieczane przed skasowaniem albo ingerencją przez automatyczne tworzenie backupów.
Co to znaczy, że tworzony jest backup danych?
Gdzie on trafia? Jak jest zabezpieczony?
Aby uniknąć skasowania czy uszkodzenia danych, albo ingerencji w poszczególne dane, system automatycznie tworzy backupy wprowadzanych informacji. Dzięki temu nawet jeśli dane „podstawowe” zostałyby w jakikolwiek sposób uszkodzone, do dyspozycji pozostaną dane backupowe, które są zgodne z pierwotnie wprowadzonymi. Dane backupowe są zabezpieczone dokładnie tak samo, jak „podstawowe”– są szyfrowane, a także gromadzone w serwerowniach specjalnie zabezpieczonych i certyfikowanych, które są na bieżąco monitorowane przez specjalny dział Taxomatic. Backupy danych tworzone są automatycznie i na bieżąco – bez jakiegokolwiek udziału Użytkownika – system nie wymaga, aby pamiętać o tworzeniu dodatkowych kopii, albo powielaniu ważnych informacji.
Z jakiego oprogramowania do zabezpieczania danych korzysta Taxomatic?
Oczywiście zgodnie z zasadami wszystkie procedury, programy i systemy, które gwarantują zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa są tajne. Ich szczegółowa specyfikacja dostępna jest tylko dla pojedynczych pracowników Taxomatic, którzy mają specjalne uprawnienia. Natomiast powszechnie dostępne informacje dotyczą m.in. szyfrowania danych za pomocą protokołu SSL (oczywiście specjalnie certyfikowanego i potwierdzonego przez zaufane instytucje), a także korzystania z rozwiązań, jakie daje platforma Microsoft Azzure (także specjalnie certyfikowana i potwierdzona przez zaufane instytucje).
Czy Taxomatic korzysta z nowych możliwości zabezpieczeń?
Czy monitoruje pojawiające się nowe zagrożenia?
Specjalny dział Taxomatic na bieżąco nie tylko monitoruje stan wprowadzonych już systemów bezpieczeństwa, szuka w nich słabych punktów, które mogłyby stanowić jakiekolwiek zagrożenie, ale także obserwuje rynek nowych platform, systemów i urządzeń, które pozwalają podnosić poziom zabezpieczeń. Dodatkowo stale generowane są raporty, które pokazują, jakie są obecnie najczęściej występujące zagrożenia.
Pozostałe sposoby dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa objęte są tajemnicą firmy.
Do współpracy wybraliśmy tylko sprawdzonych i rzetelnych
Szczegóły korzystania z Taxomatic
znajdziesz w regulaminie
Aby otrzymać dostęp wymagamy przeważającego kodu w
PKD: 69.20.Z.
Po pozytywnej weryfikacji otrzymasz dostęp.