Taxomatic

Program księgowy online i narzędzie biznesowe


To nowoczesny program księgowy oparty o technologię online. Łączy funkcjonalności, jakie posiada program księgowy do KPiR/Ryczałtu oraz program do Pełnej Księgowości. Umożliwia obsługę każdej firmy i spółki, również biura rachunkowego z firmami (kontami) klientów.

Dzięki zastosowaniu technologii online program jest najnowocześniejszy na rynku. Może być obsługiwany z każdego miejsca, na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu, o każdej porze dnia/i nocy.

Taxomatic to program księgowy online, który nie wymaga utrzymywania serwerów, co pozwala ograniczyć koszty utrzymania biura rachunkowego.

Dodatkowo Taxomatic umożliwia skanowanie faktur (OCR), pobieranie gotowych wzorców schematów księgowych, planów kont, słowników (typów wydatków), schematów do deklaracji CIT-8 oraz automatyczne generowanie i wysyłanie deklaracji miesięcznych i rocznych, oraz plików JPK. Posiada system KSeF, umożliwia wysyłanie przypomnień o przeterminowanej fakturze (windykacja) oraz pobranie Raportu+ dla zweryfikowania wypłacalności kontrahenta, sprawdzenie kontrahenta na Białej Liście, wysyłanie faktur za pośrednictwem Poczty Polskiej, i wiele innych niezbędnych funkcjonalności. Większość z nich jest zautomatyzowana, aby zredukować czas użytkownika spędzony nad obowiązkami do minimum.

I przede wszystkim posiada specjalny indywidualny moduł dla Biur Rachunkowych, dzięki któremu można zarządzać firmami (kontami) klientów oraz rejestrować wykonane zadania (rozliczenia) względem klienta (wraz z możliwością wystawienia faktury za wykonane usługi księgowe dla danego klienta i przesłania informacji mailowych).

Taxomatic obsługuje aż trzy rodzaje księgowości - KPiR, Ryczałt i Pełną Księgowość. Wszystkie dane zabezpieczone są na najwyższym poziomie – tak jak w bankowości elektronicznej. Codziennie wykonywane są kopie zapasowe danych, znajdujących się na kontach użytkowników. Nie ma obaw o ich utratę.


Historia powstania programu

Taxomatic budowany jest od kilkunastu lat. Pierwotnie miał być prostym programem do faktur. Z czasem jednak przerodził się w rozbudowaną aplikację obsługującą wszystkie rodzaje księgowości - uproszczoną księgowość (KPiR, Ryczałt) i pełną księgowość (Księga Handlowa).


Tak powstał Taxomatic, który ewoluował w czasie


Dlaczego? Ponieważ badając konkurencję oraz potrzeby potencjalnych Klientów, okazało się, że nie jest łatwo znaleźć program księgowy dla małych firm, a jeszcze trudniej program księgowy dla spółki z o.o, czy Biura Rachunkowego. Dlatego najpierw dodaliśmy do programu do faktur podstawową ofertę dla przedsiębiorcy – na przykład umożliwiającą sprawdzenia podatku. A w kolejnym etapie rozbudowaliśmy go o uproszczoną księgowość KPiR/ Ryczałt i pełną księgowość Księgi Handlowe.

Większość z obecnych wówczas na rynku podmiotów oferowało program księgowy dla biur rachunkowych, który nie był kompletnie przystosowany do potrzeb przedsiębiorcy – tak jest zresztą i dzisiaj. Dlatego w kolejnych krokach rozbudowy programu, skupiliśmy swoje siły na ofercie dla Biur Rachunkowych. Obecnie ciągle doskonalimy funkcjonalności z nimi związane i dodajemy nowe, dzięki zgłaszanym propozycjom od naszych księgowych oraz Biur Rachunkowych.

Wychodząc na przeciw obecnych wówczas trendów, stworzyliśmy program księgowy online - w chmurze. Aby był dostępny dla przedsiębiorcy o każdej porze, z każdego miejsca na świecie.

Zależało nam także na tym, aby Taxomatic ograniczał do minimum kontakt z księgową – dzięki temu dziś przedsiębiorca nie musi zawozić dokumentów, ani dzwonić z pytaniami o wysokość podatku…


Ciągle zmieniamy się dla Was


Ze względu na to, iż program księgowy jest narzędziem dla przedsiębiorcy, pomocnym w codziennym zarządzaniu firmą - jest ciągle rozbudowywany o nowe funkcjonalności.

W Taxomatic opinie użytkowników są decydujące i wyznaczają kierunek nieustannych ulepszeń i zmian. Program jest cały czas dostosowywany do potrzeb naszych Klientów.

Zależy nam na tym, aby ułatwiał codzienność nie tylko księgowym (automatyzacje procesów księgowych), ale również samym przedsiębiorcom. Obecnie wszystkie zmiany zachodzące w Taxomatic odbywają się we współpracy z księgowymi i Biurami Rachunkowymi.

Integracje, współpraca

Do współpracy wybieramy tylko sprawdzone firmy technologiczne, stowarzyszenia księgowe, czy biura podatkowe.

Zależy nam na tym, aby osoby, które dopiero wchodzą na rynek pracy uczyły się księgowości na nowoczesnych programach online – w tej chwili współpracujemy z Uniwersytetem Gdańskim, UKW z Bydgoszczy i Wyższą Szkołą Bankową w Gdyni.

Nasze artykuły trafiają na INFOR.pl i blogksiegowy.pl. Prowadzimy także swojego bloga: https://www.taxomatic.pl/blog

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo

Nagrody i certyfikaty

 • Finalista konkursu „Architekci Innowacji” organizowanego przez redakcję Pulsu Biznesu, PKP Energetyka, EY i bank Santander.

 • IV miejsce w ogólnej klasyfikacji TOP Produkt Pomorskie 2018.

 • Certyfikat rekomendowanego członka spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o.

 • Certyfikat członka wspierającego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

  Współpraca z klientami i biurami rachunkowymi

  Taxomatic tworzą przede wszystkim specjaliści z dziedziny księgowości i podatków.

  Jednak w projekt zaangażowani są także przedsiębiorcy, którzy posiadają kluczową praktykę dotyczącą niezbędnych narzędzi do zarządzania firmą.

  Do dyspozycji naszych klientów mamy specjalny dział wsparcia składający się z czterech zespołów – wsparcia przez e-mail, chat na stronie www, portale społecznościowe (Facebook), oraz infolinię. 

  Dane spółki

  Siedziba Taxomatic mieści się w Gdyni Orłowie w biurowcu TRITUM Business Park. Tutaj powstają pomysły i nowe funkcje w programie, tu odbieramy telefony od klientów i odbywamy kluczowe spotkania.

  Think Tank Finance spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Gdynia, przy al. Zwycięstwa 241/13, 81-521 Gdynia
  REGON: 222059719
  KRS: 0000504075
  NIP: 5862289277
  Dział pomocy
  Od poniedziałku do piątku: 9:00-15:00
  Dział sprzedaży
  Od poniedziałku do piątku: 9:00-15:00
  Dział marketingu