Taxomatic

Program księgowy online i narzędzie biznesowe


To nowoczesny program księgowy oparty o technologię online. Łączy funkcjonalności, jakie posiada program księgowy do KPiR i program do pełnej księgowości. Umożliwia obsługę każdej firmy i spółki.


Dzięki zastosowaniu technologii online jest najnowocześniejszy na rynku. Może być obsługiwany z każdego miejsca na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu. Taxomatic to program księgowy online, który nie wymaga utrzymywania serwerów co pozwala ograniczyć koszty utrzymania biura rachunkowego. Dodatkowo Taxomatic umożliwia skanowanie faktur i szereg automatyzacji co pozwala wprowadzić oszczędności. Dzięki temu poprawia się konkurencyjność i sytuacja w jakiej na rynku jest biuro rachunkowe – cennik może być dużo bardziej atrakcyjny dla klienta.


Taxomatic to program księgowy do KPiR i program księgowy do pełnej księgowości, którego wszystkie dane zabezpieczone są na najwyższym poziomie – tak jak w bankowości elektronicznej.


W zestawieniach „program księgowy ranking” Taxomatic zajmuje najwyższe pozycje w każdej kategorii.

To także platforma umożliwiająca przedsiębiorcy zarządzanie firmą i korzystanie z usług dodatkowych.

Historia powstania programu

Taxomatic budowany jest od kilkunastu lat. Pierwotnie miał to być prosty program do faktur. Miał pomóc obsługiwać jedną z działalności, w jakie zaangażowany był wówczas zespół tworzący dziś Taxomatic. Do rozwinięcia tego przedsięwzięcia niezbędny był nowy program do faktur darmowy dla klientów. W tym samym czasie analizowaliśmy oferty jakie ma standardowe biuro rachunkowe dla działalności gospodarczej. Okazało się, że nie jest łatwo znaleźć program księgowy dla małych firm, a jeszcze trudniej program księgowy dla małej spółki z o.o. Chodziło nam o program księgowy, który będzie także posiadał choćby podstawową ofertę dla przedsiębiorcy – na przykład umożliwiającą sprawdzenia podatku.

Większość z obecnych wówczas na rynku podmiotów oferowało program księgowy dla biur rachunkowych, który nie był kompletnie przystosowany do potrzeb przedsiębiorcy – tak jest zresztą i dzisiaj.

W końcu w naszym zespole pojawił się nowy pomysł – nie chodziło już o program do faktur darmowy dla klientów, ale o darmowy program księgowy, który będzie narzędziem dla przedsiębiorcy pomocnym w codziennym zarządzaniu firmą. Zaczęliśmy jeszcze dokładniej analizować rynek. Interesował nas jeden temat: program księgowy – forum, blog, chat, profil w mediach społecznościowych… wszędzie, gdzie się pojawiał był przez nas dokładnie analizowany. Ostatecznie postanowiliśmy postawić na księgowość w chmurze i stworzyć program księgowy online. Do naszego projektu zaprosiliśmy wybrane biura rachunkowe, księgowych, a także przedsiębiorców z całej Polski. Tak powstał Taxomatic.

Program jest cały czas unowocześniany i rozbudowywany o nowe funkcjonalności. Zależy nam, aby ułatwiał codzienność nie tylko księgowym (automatyzacje procesów księgowych), ale też przedsiębiorcom. Dlatego na przykład tak zależało nam, aby Taxomatic kontakt z księgową ograniczał do minimum – dziś przedsiębiorca nie musi już zawozić dokumentów, ani dzwonić z pytaniami o wysokość podatku… Program jest cały czas dostosowywany do potrzeb naszych klientów. W Taxomatic opinie użytkowników są decydujące i wyznaczają kierunek nieustannych ulepszeń i zmian.

Integracje, współpraca

Do współpracy wybieramy tylko sprawdzone firmy technologiczne, stowarzyszenia księgowe czy biura podatkowe. Zależy nam na tym, aby osoby, które dopiero wchodzą na rynek pracy uczyły się ksiegowości na nowoczesnych programach online – w tej chwili współpracujemy z Uniwersytetem Gdańskim, UKW z Bydgoszczy i Wyższą Szkołą Bankową. Program księgowy online, aby był przystępny musi przypominać programy i aplikacje mobilne z których na co dzień korzystamy np. przy sprawdzaniu stanu rachunku bankowego czy słuchaniu muzyki. Nasze artykuły trafiają na INFOR.pl i blogksiegowy.pl. Prowadzimy także swojego bloga:

https://www.taxomatic.pl/blog

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo

Nagrody i certyfikaty

  • Finalista konkursu „Architekci Innowacji” organizowanego przez redakcję Pulsu Biznesu, PKP Energetyka, EY i bank Santander.
  • IV miejsce w ogólnej klasyfikacji TOP Produkt Pomorskie 2018.
  • Certyfikat rekomendowanego członka spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o.
  • Certyfikat członka wspierającego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Współpraca z klientami i biurami rachunkowymi

Taxomatic tworzą przede wszystkim specjaliści z dziedziny księgowości. Jednak w projekt zaangażowani są także przedsiębiorcy, dla których jest to kluczowe narzędzie do zarządzania firmą. Do dyspozycji naszych klientów mamy specjalny dział wsparcia składający się z trzech zespołów – wsparcia przez e-mail, chat, a także infolinię.

Dane spółki

Siedziba Taxomatic mieści się w Gdyni Orłowie w biurowcu TRITUM Business Park. Tutaj powstają pomysły i nowe funkcje w programie, tu odbieramy telefony od klientów i odbywamy kluczowe spotkania.

Think Tank Finance spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Gdynia, przy al. Zwycięstwa 241/13, 81-521 Gdynia
REGON: 222059719
KRS: 0000504075
NIP: 5862289277
Dział pomocy
Od poniedziałku do piątku: 9:00-17:00
Dział sprzedaży
Od poniedziałku do piątku: 9:00-17:00
Dział marketingu