Blog o księgowości

Wiadomości ze świata podatków, księgowości i obsługi programu w jednym przystępnym miejscu

Wszystkie wpisy Program Porady
Wszystko o kodach GTU i nowych JKP_V7 Program Wszystko o kodach GTU i nowych JKP_V7

Od 1 października wchodzą w życie zmiany w zakresie JPK. Chodzi m.in. o obowiązek oznaczania transakcji kodami GTU.

29 Wrzesień 2020

Praca zdalna w nowym kodeksie Program Praca zdalna w nowym kodeksie

Wstępny projekt nowelizacji kodeksu pracy zakłada wpisanie do niego pracy zdalnej. Przepisy mają regulować przede wszystkim kwestie związane z np. BHP czy kontrolą efektywności.

24 Wrzesień 2020

Oszczędzaj na podatkach - lista zawodów Program Oszczędzaj na podatkach - lista zawodów

Ministerstwo Finansów opublikowało właśnie projekt zmian, który m.in. poszerza grono zawodów uprawnionych do rozliczania się w oparciu o ryczałt

23 Wrzesień 2020

Księgowi szukają nowych technologii – wyniki Badania Taxomatic 2020 Program Księgowi szukają nowych technologii – wyniki Badania Taxomatic 2020

Plany Ministerstwa Finansów związane z cyfryzacją księgowości, a także konieczność pracy zdalnej wymuszona przez pandemię Covid 19 zmieniła polski rynek księgowy.

14 Wrzesień 2020

Ryczałt z nowym limitem Porady Ryczałt z nowym limitem

Wzrost limitu przychodów uprawniającego do płacenia podatku w formie ryczałtu, a także zmiana definicji wolnego zawodu to niektóre ze zmian, jakie przygotowało Ministerstwo Finansów. Mają one wejść w życie od 1 stycznia 2021 roku.

8 Wrzesień 2020

Spółki komandytowe objęte CIT-em Program Spółki komandytowe objęte CIT-em

Jeszcze w trzecim kwartale tego roku ma być przyjęta ustawa, która spowoduje objęcie podatkiem CIT dużej części spółek komandytowych.

8 Wrzesień 2020

Księga przychodów i rozchodów (KPiR) – czym jest i jaki program wybrać? Program Księga przychodów i rozchodów (KPiR) – czym jest i jaki program wybrać?

KPiR to najpopularniejsza forma rozliczeń, bo dotyczy też najliczniejszej grupy podmiotów. Z pozoru jest też formą najłatwiejszą – rozliczanie „na książce” według wielu nie wymaga jakiejkolwiek pomocy księgowej. Sprawdź, kogo dotyczy obowiązek prowadzenia KPiR.

4 Wrzesień 2020

Nowoczesna księgowość Program Nowoczesna księgowość

Nowe technologie, automatyzacja oraz cyfryzacja coraz śmielej wkraczają w życie. Postęp odnotowuje się w digitalizacji, czyli przejściu z danych w wersji papierowej na postać cyfrową. Pojawienie się na świecie koronawirusa powodującego COVID-19 zmieniło naszą rzeczywistość i otoczenie. Gdy zaszła konieczność pracy zdalnej zostaliśmy wręcz zobligowani do cyfryzacji, do pracy online.

21 Sierpień 2020

Sprawdź wypłacalność kontrahenta - to proste Program Sprawdź wypłacalność kontrahenta - to proste

Zobacz, jak zweryfikować swojego partnera biznesowego. Pobierz raport z danymi z ponad 30 baz i bądź spokojny o swój biznes.

14 Sierpień 2020

Polska na 4 miejscu. Dlaczego tak pokochaliśmy podcasty? Porady Polska na 4 miejscu. Dlaczego tak pokochaliśmy podcasty?

Z badań przeprowadzonych przez firmę Voxnest wynika, że Polska na 4 miejscu krajów, które notują wzrost słuchaczy podcastów na świecie. Słuchamy, aby się odprężyć, dowiedzieć się czegoś nowego o swojej branży.

10 Sierpień 2020

Estoński CIT w Polsce - co nowego? Porady Estoński CIT w Polsce - co nowego?

W lipcu informowaliśmy o wejściu w 2021 roku CIT na wzór estoński. Sprawdźmy, na jakim etapie są prace legislacyjne.

10 Sierpień 2020