Blog o księgowości

Wiadomości ze świata podatków, księgowości i obsługi programu w jednym przystępnym miejscu

Wszystkie wpisy Program Porady
Praca zdalna w nowym kodeksie Program Praca zdalna w nowym kodeksie

Wstępny projekt nowelizacji kodeksu pracy zakłada wpisanie do niego pracy zdalnej. Przepisy mają regulować przede wszystkim kwestie związane z np. BHP czy kontrolą efektywności.

24 Wrzesień 2020

Oszczędzaj na podatkach - lista zawodów Program Oszczędzaj na podatkach - lista zawodów

Ministerstwo Finansów opublikowało właśnie projekt zmian, który m.in. poszerza grono zawodów uprawnionych do rozliczania się w oparciu o ryczałt

23 Wrzesień 2020

Księgowi szukają nowych technologii – wyniki Badania Taxomatic 2020 Program Księgowi szukają nowych technologii – wyniki Badania Taxomatic 2020

Plany Ministerstwa Finansów związane z cyfryzacją księgowości, a także konieczność pracy zdalnej wymuszona przez pandemię Covid 19 zmieniła polski rynek księgowy.

14 Wrzesień 2020

Ryczałt z nowym limitem Porady Ryczałt z nowym limitem

Wzrost limitu przychodów uprawniającego do płacenia podatku w formie ryczałtu, a także zmiana definicji wolnego zawodu to niektóre ze zmian, jakie przygotowało Ministerstwo Finansów. Mają one wejść w życie od 1 stycznia 2021 roku.

8 Wrzesień 2020

Spółki komandytowe objęte CIT-em Program Spółki komandytowe objęte CIT-em

Jeszcze w trzecim kwartale tego roku ma być przyjęta ustawa, która spowoduje objęcie podatkiem CIT dużej części spółek komandytowych.

8 Wrzesień 2020

Księga przychodów i rozchodów (KPiR) – czym jest i jaki program wybrać? Program Księga przychodów i rozchodów (KPiR) – czym jest i jaki program wybrać?

KPiR to najpopularniejsza forma rozliczeń, bo dotyczy też najliczniejszej grupy podmiotów. Z pozoru jest też formą najłatwiejszą – rozliczanie „na książce” według wielu nie wymaga jakiejkolwiek pomocy księgowej. Sprawdź, kogo dotyczy obowiązek prowadzenia KPiR.

4 Wrzesień 2020

Nowoczesna księgowość Program Nowoczesna księgowość

Nowe technologie, automatyzacja oraz cyfryzacja coraz śmielej wkraczają w życie. Postęp odnotowuje się w digitalizacji, czyli przejściu z danych w wersji papierowej na postać cyfrową. Pojawienie się na świecie koronawirusa powodującego COVID-19 zmieniło naszą rzeczywistość i otoczenie. Gdy zaszła konieczność pracy zdalnej zostaliśmy wręcz zobligowani do cyfryzacji, do pracy online.

21 Sierpień 2020

Sprawdź wypłacalność kontrahenta - to proste Program Sprawdź wypłacalność kontrahenta - to proste

Zobacz, jak zweryfikować swojego partnera biznesowego. Pobierz raport z danymi z ponad 30 baz i bądź spokojny o swój biznes.

14 Sierpień 2020

Polska na 4 miejscu. Dlaczego tak pokochaliśmy podcasty? Porady Polska na 4 miejscu. Dlaczego tak pokochaliśmy podcasty?

Z badań przeprowadzonych przez firmę Voxnest wynika, że Polska na 4 miejscu krajów, które notują wzrost słuchaczy podcastów na świecie. Słuchamy, aby się odprężyć, dowiedzieć się czegoś nowego o swojej branży.

10 Sierpień 2020

Estoński CIT w Polsce - co nowego? Porady Estoński CIT w Polsce - co nowego?

W lipcu informowaliśmy o wejściu w 2021 roku CIT na wzór estoński. Sprawdźmy, na jakim etapie są prace legislacyjne.

10 Sierpień 2020

Nowy portal na trudne czasy Porady Nowy portal na trudne czasy

Ministerstwo przygotowało nowy serwis informacyjny z poradami, jak poprawić sytuację swojej firmy w obliczu pandemii. Pojawiło się także bezpłatne narzędzie do weryfikacji strategii biznesowej swojej firmy.

7 Sierpień 2020