ZUS online już za chwilę

ZUS online  już za chwilę

ZUS przenosi się do sieci, w niektórych województwach już teraz można umawiać się na e-wizyty. To duże ułatwienie nie tylko na czas pandemii, takie rozwiązanie ma pojawić się stopniowo we wszystkich regionach Polski.

Kolejna strefa tak ważna dla przedsiębiorców i płatników jest już w sieci. Mowa o usłudze e-wizyta Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wizyty online mają zastąpić przyjmowanie interesantów w placówkach ZUS. 

Warto dodać, że już od początku pandemii ZUS umożliwiał korzystanie z rozwiązań kolejnych tarcz antykryzysowych, właśnie za pośrednictwem Internetu. E-wizyta od ZUS to kolejny etap na drodze do całkowitej cyfryzacji rozliczeń. 

Aby umówić się z pracownikiem urzędu, wystarczy wejść na tę stronę i wypełnić krótki formularz. Ukaże się kalendarz, z którego sami możemy wybrać interesujący nas termin. 

Na jedną e-wizytę ZUS przewiduje nie więcej niż 20 minut. Dlatego warto wcześniej się przygotować. Przygotować dowód osobisty i inne niezbędne dokumenty. Rozsądne będzie też spisanie sobie wcześniej listy pytań do urzędnika. 

ZUS w wersji online w tej chwili działa w kilku miastach: Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu oraz w stolicy. Od listopada taka usługa ma być dostępna dla pozostałych placówek ZUS w Polsce. Do skorzystania z usługi nie potrzeba żadnego programu, wystarczy przeglądarka internetowa i w miarę stabilne łącze internetowe.

ZUS online  już za chwilę

Aktualności

Program Bilans zamknięcia w Taxomatic

Wprowadziliśmy nową funkcjonalność w programie Taxomatic pozwalająca na przeksięgowanie zapisów zamykających rok obrotowy.

26 Maj 2021

Program Biała lista podatników VAT w programie Taxomatic

Wprowadziliśmy nową funkcjonalność pozwalającą sprawdzić status podatkowy kontrahentów.

19 Maj 2021