Wszystkie wpisy Program Porady
Nowy projekt kas w postaci oprogramowania Porady Nowy projekt kas w postaci oprogramowania

Ministerstwo Finansów przedstawiło nowy projekt rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących, które mają postać oprogramowania.

1 Marzec 2020

Jedno logowanie do wszystkich spraw podatkowych już niebawem. Z wizytą w Ministerstwie Finansów Porady Jedno logowanie do wszystkich spraw podatkowych już niebawem. Z wizytą w Ministerstwie Finansów

Piszemy ten artykuł tuż po wizycie i musimy to powiedzieć: szykuje się prawdziwa rewolucja.

27 Luty 2020

Biała lista podatników - jak sprawdzić dane kontrahenta Porady Biała lista podatników - jak sprawdzić dane kontrahenta

Od 1 września, aby sprawdzić czy nasz kontrahent jest czynnym podatnikiem VAT możemy skorzystać z dodatkowego narzędzia – to tzw. biała lista podatników VAT. Znajdziemy tam m.in. informację...

7 Wrzesień 2019

Biała lista i prywatne konta przedsiębiorców Porady Biała lista i prywatne konta przedsiębiorców

Wszystko wskazuje na to, że część przedsiębiorców może być zmuszona do założenia nowych kont. To efekt białej listy podatników VAT, która zacznie obowiązywać 1 września. Na liście mają się znaleźć m.in. aktualne konta podmiotów płacących VAT. Jednak nie będzie tam kont prywatnych, a te z kolei są wykorzystywane przez wielu przedsiębiorców.

3 Wrzesień 2019

Raport+ to szybki sposób na bezpieczeństwo finansowe Porady Raport+ to szybki sposób na bezpieczeństwo finansowe

Jedna błędna decyzja biznesowa może zaważyć na przyszłości firmy. Dlatego w prowadzeniu biznesu najważniejsza jest pewność, że kontrahenci, z którymi współpracujemy, są wiarygodni, a ich sytuacja finansowa pozostaje na tyle dobra, że nie będziemy mieli kłopotów z wyegzekwowaniem ustalonych warunków.

31 Sierpień 2019

Faktura pro forma - zastosowanie Porady Faktura pro forma - zastosowanie

Kiedy warto wystawić taką fakturę?

14 Sierpień 2019

Jedno konto do wszystkich podatków Porady Jedno konto do wszystkich podatków

Od nowego roku będziemy się rozliczać z fiskusem za pośrednictwem indywidualnych rachunków bankowych. Rozwiązanie, które sprawdziło się w przypadku opłat dla ZUS obejmie na początku m.in. PIT, CIT i VAT.

26 Lipiec 2019

Od 1 października niższy podatek i wyższe koszty Porady Od 1 października niższy podatek i wyższe koszty

Podatek dochodowy zostanie obniżony z 18 do 17 procent i to już od 1 października tego roku. Rząd przyjął projekt ustawy, który ostatecznie rozwiał wszystkie wątpliwości.

22 Lipiec 2019

Przedsiębiorco, czy korzystasz już ze swoich praw? Najważniejsze zmiany w 2019 r. Porady Przedsiębiorco, czy korzystasz już ze swoich praw? Najważniejsze zmiany w 2019 r.

Nie każdy ma możliwość rozmowy z doradcą finansowym. Jak za tym wszystkim nadążyć? Przedstawiamy najważniejsze zmiany dla rozliczeń firm. Przeczytaj i od razu wdrażaj, nim pojawią się kolejne zmiany.

9 Lipiec 2019

Kserowanie dowodów osobistych zabronione Porady Kserowanie dowodów osobistych zabronione

Firmy nie będę mogły kopiować naszych dokumentów tożsamości tj. praw jazdy i kart pojazdów, dowodów osobistych, paszportów, odpisów z aktów stanu cywilnego, legitymacji.

4 Lipiec 2019

Faktoring - źródło finansowania dla biznesu Porady Faktoring - źródło finansowania dla biznesu

Znaczenie lepsze niż zapożyczanie się u rodziny jest skorzystanie z faktoringu. Sprawdźmy dlaczego.

4 Lipiec 2019