Polska na 4 miejscu. Dlaczego tak pokochaliśmy podcasty?

Polska na 4 miejscu. Dlaczego tak pokochaliśmy podcasty?

Z badań przeprowadzonych przez firmę Voxnest wynika, że Polska jest na 4 miejscu wśród krajów, które notują wzrost słuchaczy podcastów na świecie. Czy słuchamy dla rozrywki? A może z myślą o rozwoju zawodowym?

Podcast to audycja radiowa, którą można odsłuchiwać przez Internet w dowolnej chwili, z dowolnego miejsca. Twórcą podcastów może być zawodowy redaktor, ale też każda inna osoba, która ma dostęp do mikrofonu i programu do nagrywania. I oczywiście coś do powiedzenia.

Obecnie podcasty tworzy się właściwie o wszystkim. Są podcasty o prowadzeniu firmy, oszczędzaniu pieniędzy, zdrowym trybie życia czy zarządzaniu projektami.


Dlaczego je pokochaliśmy? Cóż można znaleźć podcasty na każdy temat i nie trzeba koncentrować się na obrazie, czy na tekście.  Czyli można z nich legalnie korzystać podczas jazdy samochodem :).

 

 

Co na to mózg?

Audycja to sprytne źródło wiedzy. Dlaczego? Podcast możemy odsłuchiwać stojąc w korku albo podczas sprzątania. W każdej wolnej chwili. Dodatkowo, jeśli uczymy się z podcastu nowych rzeczy i jednocześnie spacerujemy, biegamy to mózg lepiej radzi sobie z przyswojeniem wiadomości. Dodatkowo, słuchając dłuższy czas jakiegoś twórcy możemy poczuć z nim więź. W końcu towarzyszy w codzienności! 

Dużą podcastów znajduje się w bazie podkasty.info.

Podcasty dla księgowych

Zaskoczenie! Portal GOFIN, czyli największy zbiór giganta wiedzy prawno-podatkowej. Minusy? Same treści podatkowe są trudne, przydałby się większy dynamizm.

Podcasty GOFIN znajdziesz tutaj.

Nagrania tworzy także PwC. W około kwadrans możemy dowiedzieć się np. jak prawo i podatki wpływają na branżę farmaceutyczną lub jak zatrudniać osoby niepełnosprawne przez PEFRON. 

Podcasty PwC

Podcasty o prowadzeniu firmy

Nietypowo, jak na twórców programu online – zaczniemy od offline. Choć nie do końca, bo od czego są e-booki. „Książki, które uczą” – tutaj gospodarz audycji dzieli się wiedzą zawartą w książkach, które przeczytał. Znajdziemy tutaj najciekawsze fakty dotyczące produktywności i prowadzenia firmy, wnioski płynące z wyników badań

 

Gdyby Kamil Dudziński tworzył podcasty ze szkolnych lektur, uczniowie by go pokochali. Co ważne, autor mówi tylko o tych książkach, które wyraźnie go interesują. I to słychać! Polecamy podcast o „Atomowych nawykach”, w których wyjaśnia co konkretnie zrobić, aby plany życiowe i cele biznesowe nie zostawały tylko w sferze marzeń.

Podcasty "Książki, które uczą"

Polska na 4 miejscu. Dlaczego tak pokochaliśmy podcasty?

Od czasu do czasu warto dowiedzieć się czegoś z tematu, który nie jest nam bliski. To dobrze wpływa na kreatywność, poszerza horyzonty. Prowadzisz sklep osiedlowy? Włącz podcastu o markach luksusowych. Pracujesz zdalnie? Sprawdź, z czym borykają się na co dzień pracownicy open space. Może dzięki temu polubisz swój kąt do pracy?

Sprawdź nagrania Mariusza Chrapki

Aktualności

Porady Składki ZUS od umów zlecenia i o dzieło w 2025 roku

Rząd pracuje nad nową ustawą w polskim systemie ubezpieczeń społecznych szykują się znaczące zmiany. Planowane reformy mają na celu pełne oskładkowanie dochodów z umów zlecenia i umów o dzieło, eliminując tzw. zbieg tytułów ubezpieczeń społecznych. Czyżby to był kres dorabiania do pensji? Jakie są główne założenia projektu i jakie konsekwencje może mieć dla zarówno pracowników jak i pracodawców?

17 Czerwiec 2024

Program Bilans zamknięcia w Taxomatic

Wprowadziliśmy nową funkcjonalność w programie Taxomatic pozwalająca na przeksięgowanie zapisów zamykających rok obrotowy.

26 Maj 2021