Wszystkie wpisy Program Porady
Oszczędzaj na podatkach - lista zawodów Program Oszczędzaj na podatkach - lista zawodów

Ministerstwo Finansów opublikowało właśnie projekt zmian, który m.in. poszerza grono zawodów uprawnionych do rozliczania się w oparciu o ryczałt

23 Wrzesień 2020

Księgowi szukają nowych technologii – wyniki Badania Taxomatic 2020 Program Księgowi szukają nowych technologii – wyniki Badania Taxomatic 2020

Plany Ministerstwa Finansów związane z cyfryzacją księgowości, a także konieczność pracy zdalnej wymuszona przez pandemię Covid 19 zmieniła polski rynek księgowy.

14 Wrzesień 2020

Spółki komandytowe objęte CIT-em Program Spółki komandytowe objęte CIT-em

Jeszcze w trzecim kwartale tego roku ma być przyjęta ustawa, która spowoduje objęcie podatkiem CIT dużej części spółek komandytowych.

8 Wrzesień 2020

Księga przychodów i rozchodów (KPiR) – czym jest i jaki program wybrać? Program Księga przychodów i rozchodów (KPiR) – czym jest i jaki program wybrać?

KPiR to najpopularniejsza forma rozliczeń, bo dotyczy też najliczniejszej grupy podmiotów. Z pozoru jest też formą najłatwiejszą – rozliczanie „na książce” według wielu nie wymaga jakiejkolwiek pomocy księgowej. Sprawdź, kogo dotyczy obowiązek prowadzenia KPiR.

4 Wrzesień 2020

Nowoczesna księgowość Program Nowoczesna księgowość

Nowe technologie, automatyzacja oraz cyfryzacja coraz śmielej wkraczają w życie. Postęp odnotowuje się w digitalizacji, czyli przejściu z danych w wersji papierowej na postać cyfrową. Pojawienie się na świecie koronawirusa powodującego COVID-19 zmieniło naszą rzeczywistość i otoczenie. Gdy zaszła konieczność pracy zdalnej zostaliśmy wręcz zobligowani do cyfryzacji, do pracy online.

21 Sierpień 2020

Sprawdź wypłacalność kontrahenta - to proste Program Sprawdź wypłacalność kontrahenta - to proste

Zobacz, jak zweryfikować swojego partnera biznesowego. Pobierz raport z danymi z ponad 30 baz i bądź spokojny o swój biznes.

14 Sierpień 2020

Ostatnie dni promocji: 6 miesięcy za darmo Program Ostatnie dni promocji: 6 miesięcy za darmo

Tylko do 31 lipca można zdobyć kod rabatowy uprawniający do korzystania z programu Taxomatic aż przez 6 miesięcy za darmo. To część specjalnej tarczy antykryzysowej, którą dla Klientów przygotował zarząd Taxomatic.

29 Lipiec 2020

Zgłoszenie do CRBR bez ostatecznego terminu Program Zgłoszenie do CRBR bez ostatecznego terminu

Ministerstwo Finansów bezterminowo przedłużyło termin zgłoszeń do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych.

15 Lipiec 2020

Zmiany w VAT już od 1 lipca Program Zmiany w VAT już od 1 lipca

Od 1 lipca będzie obowiązywać nowa matryca stawek VAT.

10 Lipiec 2020

Oczekiwane zmiany w Białej Liście Program Oczekiwane zmiany w Białej Liście

Uwaga! Przedłużenie terminu na złożenie zawiadomienia o zapłaty kwoty na rachunek spoza Białej Listy!

22 Czerwiec 2020

Faktoring pomoże zachować płynność finansową w kryzysie Program Faktoring pomoże zachować płynność finansową w kryzysie

Jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie spodziewał się tego, że nasza rzeczywistość może wyglądać tak jak dziś. Koronawirus tak samo jak ludzi, atakuje również gospodarkę. Sytuacja finansowa większości przedsiębiorców jest przez to bardzo trudna, część firm dopada brak płynności finansowej.

14 Maj 2020