Zmiany w KPiR od 2020 roku

Zmiany w KPiR od 2020 roku

Książkę Przychodów i Rozchodów czekają zmiany. Zostaną wprowadzone od nowego roku. Ministerstwo Finansów właśnie opublikowało projekt rozporządzenia, które zostało przygotowane ze względu na zmiany, jakie zostały w tym roku wprowadzone w innych przepisach.

Chodzi na przykład o uwzględnienie w nowych regulacjach tych podmiotów, które są zobowiązane do prowadzenia KPiR zgodnie z ustawą o PIT. Mowa m.in. o przedsiębiorstwie w spadku, a także spółce cywilnej osób fizycznych. Jak można przeczytać w zapowiedziach, ministerstwo planuje także znieść obowiązek prowadzenia ewidencji wyposażenia oraz kart przychodów pracowników. To z kolei jest związane z ustawą, która wprowadziła uproszczenia dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym (z 9 listopada 2018 roku).

Ale zmiany w KPiR będą nie tylko podyktowane dostosowaniem do nowych przepisów. Bardzo ciekawie brzmi propozycja, która na pewno ułatwi prowadzenie biura rachunkowego. Chodzi o nowe rozwiązanie, jakim będzie uznanie za prawidłową księgi prowadzonej w tzw. systemie teleinformatycznym. Chodzi oczywiście o programy do księgowości, które umożliwiają tworzenie elektronicznej postaci KPiR (musi ona być zgodna ze strukturą dokumentu, jaki publikuje Ministerstwo Finansów). Szczegóły nowego rozporządzenia przedstawimy naszym Czytelnikom niebawem.

Aktualności

Program Przedsiębiorco, czy korzystasz już ze swoich praw? Najważniejsze zmiany w 2019 r.

Jak prowadzić firmę jeśli czujemy, że nie jesteśmy na bieżąco z prawem? Być może jest ulga z której nie korzystamy i płacimy większe podatki..Nie każdy ma możliwość rozmowy z doradcą finansowym. Jak za tym wszystkim nadążyć? Przedstawiamy najważniejsze zmiany dla rozliczeń firm. Przeczytaj i od razu wdrażaj, nim pojawią się kolejne zmiany.

9 Lipiec 2019

Program Faktoring - źródło finansowania dla biznesu

Jak wynika z badania przeprowadzonego w 2018 roku przez firmę faktoringową SMEO oraz Erif BIG - większość właścicieli małych firm, w przypadku problemów z płynnością finansową, sięga do kieszeni własnej lub zapożycza się u znajomych czy rodziny. Są jednak lepsze sposoby - dziś przybliżymy wam usługę faktoringu.

4 Lipiec 2019