Spółki komandytowe objęte CIT-em

Spółki komandytowe objęte CIT-em

Jeszcze w trzecim kwartale tego roku ma być przyjęta ustawa, która spowoduje objęcie podatkiem CIT dużej części spółek komandytowych. Jeśli Ministerstwo Finansów dotrzyma terminów, nowe regulacje zaczną obowiązywać już od 1 stycznia 2021 roku.

Jak można przeczytać w informacji o przyczynach i potrzebie wprowadzenia rozwiązań planowanych w projekcie, nowe przepisy są związane z uszczelnianiem systemu podatkowego.

Jak już wspomnieliśmy mają one dotyczyć spółek komandytowych, a dokładnie tych mających siedzibę lub zarząd na terytorium Polski, a także niektórych spółek jawnych. Chodzi z kolei o te podmioty, których podatnicy podatku dochodowego partycypujący w zyskach takich spółek jawnych nie są ujawnieni. Zdaniem ministerstwa powoduje to możliwość uchylania się tych podmiotów od opodatkowania podatkiem dochodowym.

Kolejne szczegóły powinniśmy poznać niebawem.

Aktualności

Program Księgowi szukają nowych technologii – wyniki Badania Taxomatic 2020

Plany Ministerstwa Finansów związane z cyfryzacją księgowości, a także konieczność pracy zdalnej wymuszona przez pandemię Covid 19 zmieniła polski rynek księgowy.

14 Wrzesień 2020

Porady Ryczałt z nowym limitem

Wzrost limitu przychodów uprawniającego do płacenia podatku w formie ryczałtu, a także zmiana definicji wolnego zawodu to niektóre ze zmian, jakie przygotowało Ministerstwo Finansów. Mają one wejść w życie od 1 stycznia 2021 roku.

8 Wrzesień 2020