Nowy portal na trudne czasy

Nowy portal na trudne czasy

Ministerstwo przygotowało nowy serwis informacyjny z poradami, jak poprawić sytuację swojej firmy w obliczu pandemii. Pojawiło się także bezpłatne narzędzie do weryfikacji strategii biznesowej swojej firmy.

Tarcza 2.0, 3.0, 4.0. – nic dziwnego, że przedsiębiorca czuje się zagubiony. Brak rzetelnej informacji może przyczynić się do błędów księgowo-finansowych w firmach. A to z kolei, do długich kolejek w urzędach i przeciążonej infolinii ZUS i US.

Naprzeciw księgowym i właścicielom firm wychodzi Ministerstwo Finansów. Serwis poradnikpodatnika.gov.pl ma być praktycznym wsparciem w walce z negatywnymi skutkami COVID-19 i kryzysu, który dosięgnął polskich przedsiębiorców jak i wiele gospodarstw domowych.

 

W przyszłości mają się pojawić szkolenia online i podcasty do odsłuchania.


O czym przeczytamy na portalu?

  • o tym, jak działa karuzela vatowska,
  • jak się zmieniły decyzje zakupowe Polaków w czasach koronawirusa
  • jak zarządzać zespołem, który pracuje zdalnie

Konkretne narzędzie dla firm


Wypełnienie testu ma pomóc oszacować czy strategia biznesowa, którą obraliśmy jest słuszna. Na adres e-mail przychodzi informacja z wynikiem. Jak czytamy na stronie Ican Instituteraport będzie zawierał informacje o strategii firmy w kryzysie, szansach osiągnięcia sukcesu w bliżej i dalszej perspektywie.

Przejrzeliśmy test - pytania wydają się dość jednoznaczne, a dziesięciopunktowa skala pozwala precyzyjnie oszacować sytuację firmy.

Nowy portal na trudne czasy

Aktualności

Program Księgowi szukają nowych technologii – wyniki Badania Taxomatic 2020

Plany Ministerstwa Finansów związane z cyfryzacją księgowości, a także konieczność pracy zdalnej wymuszona przez pandemię Covid 19 zmieniła polski rynek księgowy.

14 Wrzesień 2020

Porady Ryczałt z nowym limitem

Wzrost limitu przychodów uprawniającego do płacenia podatku w formie ryczałtu, a także zmiana definicji wolnego zawodu to niektóre ze zmian, jakie przygotowało Ministerstwo Finansów. Mają one wejść w życie od 1 stycznia 2021 roku.

8 Wrzesień 2020