ZUS online już za chwilę

ZUS online  już za chwilę

ZUS przenosi się do sieci, w niektórych województwach już teraz można umawiać się na e-wizyty. To duże ułatwienie nie tylko na czas pandemii, takie rozwiązanie ma pojawić się stopniowo we wszystkich regionach Polski.

Kolejna strefa tak ważna dla przedsiębiorców i płatników jest już w sieci. Mowa o usłudze e-wizyta Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wizyty online mają zastąpić przyjmowanie interesantów w placówkach ZUS. 

Warto dodać, że już od początku pandemii ZUS umożliwiał korzystanie z rozwiązań kolejnych tarcz antykryzysowych, właśnie za pośrednictwem Internetu. E-wizyta od ZUS to kolejny etap na drodze do całkowitej cyfryzacji rozliczeń. 

Aby umówić się z pracownikiem urzędu, wystarczy wejść na tę stronę i wypełnić krótki formularz. Ukaże się kalendarz, z którego sami możemy wybrać interesujący nas termin. 

Na jedną e-wizytę ZUS przewiduje nie więcej niż 20 minut. Dlatego warto wcześniej się przygotować. Przygotować dowód osobisty i inne niezbędne dokumenty. Rozsądne będzie też spisanie sobie wcześniej listy pytań do urzędnika. 

ZUS w wersji online w tej chwili działa w kilku miastach: Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu oraz w stolicy. Od listopada taka usługa ma być dostępna dla pozostałych placówek ZUS w Polsce. Do skorzystania z usługi nie potrzeba żadnego programu, wystarczy przeglądarka internetowa i w miarę stabilne łącze internetowe.

ZUS online  już za chwilę

Aktualności

Program Trzy miesiące „bez” podatku

Minister finansów podpisał rozporządzenie, które przesuwa obowiązek przedsiębiorców do przekazania do urzędu pobranych od pracowników zaliczek i zryczałtowanego podatku.

23 Listopad 2020

Program JPK_VAT7 - jak wygenerować?

JPK_VAT7M dotyczy tych, którzy rozliczają się miesięcznie. JPK_VAT7K dotyczy osób rozliczających się kwartalnie.

10 Listopad 2020