Ministerstwo ostrzega: uwaga na fałszywe e-maile

Ministerstwo ostrzega: uwaga na fałszywe e-maile

Maile które wzywają do uiszczenia zaległego podatku VAT wysyłane w imieniu Krajowej Administracji Skarbowej są fałszywe - ostrzega Ministerstwo Finansów.

Chodzi o wiadomości, które pojawiły się w ostatnich dniach. Sygnały o nich docierają cały czas do Krajowej Administracji Skarbowej. Chodzi o e-maile, które zawierają wezwanie do uregulowania zaległego podatku VAT pod groźbą kary wynoszącej od 5 tys. do 500 tys. zł. Przy okazji autorzy wiadomości wyznaczają termin – do 7 dni i podają numer konta.

Ministerstwo Finansów oficjalnie przestrzegło przed tego typu e-mailami zapewniając, że urzędy skarbowe nie wysyłają pocztą elektroniczną wezwań do zapłaty zaległego podatku. Oczywiście przy okazji okazało się, że podane rachunki nie należą do urzędów skarbowych. Jednak ewentualna strata pieniędzy może nie być jedyną szkodą związaną z fałszywymi e-mailami. MF ostrzega, że otwieranie linków lub załączników zamieszczonych w takich wiadomościach, jak również wysyłanie odpowiedzi do nadawcy, jest niebezpieczne. Może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem i przekazanie naszych danych nieuprawnionym osobom.

Aktualności

Porady Jak powinno wyglądać oświadczenie przy PIT zero?

Od 1 sierpnia obowiązuje PIT zero dla młodych. Pracownicy albo zleceniobiorcy, którzy nie ukończyli jeszcze 26 lat mogą więc zacząć korzystać ze zwolnienia z podatku PIT. Muszą jednak złożyć odpowiednie oświadczenie.

2 Sierpień 2019

Program Nowości w systemie Taxomatic

W ostatnich tygodniach skupiliśmy się na drobnych poprawkach i uzupełnieniach systemu. Dziękujemy za podsyłane sugestie telefoniczne, mailowo czy na Facebooku. W sierpniu w dalszym ciągu będziemy wprowadzać aktualizacje dotyczących zmian w prawie, nowości pojawią się również w module przychody.

1 Sierpień 2019