Jak powinno wyglądać oświadczenie przy PIT zero?

Jak powinno wyglądać oświadczenie przy PIT zero?

Od 1 sierpnia obowiązuje PIT zero dla młodych. Pracownicy albo zleceniobiorcy, którzy nie ukończyli jeszcze 26 lat mogą więc zacząć korzystać ze zwolnienia z podatku PIT. Muszą jednak złożyć odpowiednie oświadczenie.

Ministerstwo Finansów przygotowało wzór takiego oświadczenia (do pobrania poniżej). Po jego złożeniu płatnik nie będzie pobierać zaliczek na podatek. Z kolei podatnicy, którzy nie złożą takiego oświadczenia, zwrot podatku (który związany jest z ulgą PIT zero dla młodych) otrzymają w zeznaniu rocznym za 2019 rok.

Ministerstwo Finansów szacuje, że ze zwolnienia może skorzystać nawet 2 mln osób.

Aktualności

Porady NIP na paragonie – sprawdź zmiany

Od 1 stycznia 2020 roku otrzymamy fakturę na podstawie paragonu tylko jeśli na tym paragonie znajdzie się wcześniej nasz NIP. To efekt zmian ustawy o podatku od towarów i usług.

6 Wrzesień 2019

Porady Biała lista i prywatne konta przedsiębiorców

Wszystko wskazuje na to, że część przedsiębiorców może być zmuszona do założenia nowych kont. To efekt białej listy podatników VAT, która zacznie obowiązywać 1 września. Na liście mają się znaleźć m.in. aktualne konta podmiotów płacących VAT. Jednak nie będzie tam kont prywatnych, a te z kolei są wykorzystywane przez wielu przedsiębiorców.

3 Wrzesień 2019