Coraz więcej spraw załatwisz online

Coraz więcej spraw załatwisz online

Ministerstwo finansów zachęca do załatwiania coraz większej liczby spraw online. Na pewno sytuacja związana z COVID-19 zmieni nasze podejście do tradycyjnych wizyt w urzędzie.

Już teraz, zamiast przy okienku, większa liczba księgowych i przedsiębiorców załatwia swoje sprawy za pośrednictwem Internetu. Dodatkowo Ministerstwo Finansów na specjalnej stronie www.podatki.gov.pl/uslugi-online/ podpowiada, które formalności i jak załatwić bez wizyty w urzędzie.

Do najpopularniejszych spraw należą już nie tylko składanie e-PIT, plików JPK, czy zeznań podatkowych. Korzystając z komputera można m.in. złożyć czynny żal, ustanowić lub odwołać pełnomocnika, złożyć wnioski o umorzenie zaległości podatkowej, rozłożenie na raty zaległości podatkowej itd.

Warto też pamiętać, że jeśli na liście nie znajdziemy konkretnych wytycznych dotyczących sprawy, jaką chcemy załatwić, zawsze można skorzystać z tzw. pisma ogólnego. Należy je złożyć do urzędu przez ePUAP i podpisać profilem zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Aktualności

Porady Nowy portal na trudne czasy

Ministerstwo przygotowało nowy serwis informacyjny z poradami, jak poprawić sytuację swojej firmy w obliczu pandemii. Pojawiło się także bezpłatne narzędzie do weryfikacji strategii biznesowej swojej firmy.

7 Sierpień 2020

Program Ostatnie dni promocji: 6 miesięcy za darmo

Tylko do 31 lipca można zdobyć kod rabatowy uprawniający do korzystania z programu Taxomatic aż przez 6 miesięcy za darmo. To część specjalnej tarczy antykryzysowej, którą dla Klientów przygotował zarząd Taxomatic.

29 Lipiec 2020