Coraz chętniej wybieramy bankowość elektroniczną

Coraz chętniej wybieramy bankowość elektroniczną

Mastercard właśnie opublikował międzynarodowy raport, który pokazuje jak chętnie korzystamy z bankowości elektronicznej. W drugiej edycji tego badania wzięli udział mieszkańcy 11 krajów. Okazało się, że pokonaliśmy nawet tak rozwinięte kraje jak Niemcy, Francja czy Wielka Brytania.

Dostęp do bankowości elektronicznej nie jest już niczym nadzwyczajnym w ofercie banków. To standard, z którego Polacy chętnie korzystają. Badanie Mastercard pokazało, że 96% polskich internautów deklaruje korzystanie z takich rozwiązań (w poprzednim badaniu z 2017 roku było to 88%). Jak się okazuje, wzrosła także częstotliwość korzystania z bankowości elektronicznej. W 2017 roku 45% badanych deklarowało korzystanie z tych usług co najmniej raz w tygodniu. Najnowsze badanie pokazuje wzrost tego wskaźnika do 56%.

Jednoznacznie też wypada ocena samej usługi bankowości elektronicznej. Pozytywnie jest ona oceniana przez 60% ankietowanych, którzy przyznali, że ułatwia ona codzienne zarządzanie finansami i gwarantuje bezpieczeństwo. Wśród zalet cyfrowej bankowości ankietowani najbardziej doceniają szybkość (76%), łatwość użycia (71%), a także dostępność w dowolnym miejscu i czasie (30%).

Bezpieczeństwo jest priorytetem

Z kolei przy podejmowaniu decyzji o korzystaniu z usług bankowości cyfrowej bezapelacyjnie najważniejsze jest bezpieczeństwo, na które wskazało 73% badanych.

Dodajmy także, że coraz popularniejsza jest bankowość mobilna. Rosnąca jakość i powszechniejsza dostępność połączeń internetowych, a także coraz wyższa wydajność samych urządzeń sprawiły, że – jak się okazało - ponad 10 milionów klientów w Polsce korzysta już z usług bankowych właśnie za pośrednictwem smartfona.

Jak w banku!

Warto przy okazji wspomnieć, że jedynym programem księgowym opartym na technologiach wykorzystywanych w bankowości elektronicznej jest właśnie Taxomatic. Na przykład system gwarantujący bezpieczeństwo danych jest tożsamym z tym, które oferują banki. Taxomatic umożliwia także obsługę księgowości i firmy na smartfonie gwarantując dostęp do wszystkich usług z jednego loginu.

Aktualności

Porady NIP na paragonie – sprawdź zmiany

Od 1 stycznia 2020 roku otrzymamy fakturę na podstawie paragonu tylko jeśli na tym paragonie znajdzie się wcześniej nasz NIP. To efekt zmian ustawy o podatku od towarów i usług.

6 Wrzesień 2019

Porady Biała lista i prywatne konta przedsiębiorców

Wszystko wskazuje na to, że część przedsiębiorców może być zmuszona do założenia nowych kont. To efekt białej listy podatników VAT, która zacznie obowiązywać 1 września. Na liście mają się znaleźć m.in. aktualne konta podmiotów płacących VAT. Jednak nie będzie tam kont prywatnych, a te z kolei są wykorzystywane przez wielu przedsiębiorców.

3 Wrzesień 2019