Jak wysłać list bez wizyty na poczcie?

Jak wysłać list bez wizyty na poczcie?

Każda księgowa wie, do której godziny czynny jest urząd pocztowy w najbliższej okolicy i gdzie jest dłużej otwarta poczta dyżurna. Mimo, że coraz więcej operacji wykonujemy w Internecie, to cały czas są sprawy, które wymagają wysłania popularnego „poleconego”. Przy okazji oczywiście marnujemy czas – kolejki na poczcie doczekały się już nawet dowcipów. A do tego niestety narażamy się na kontakt z innymi osobami .

Wspominamy o tym w momencie, w którym ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa oficjalnie jesteśmy ostrzegani o związanym z tym niebezpieczeństwem. Okazuje się, że wyjściem z sytuacji jest wykorzystanie nowych technologii.

 

List polecony bez wychodzenia z domu

Chodzi o możliwość, jaką daje oczywiście Internet, a dokładniej technologia online. To właśnie na niej opiera się program do księgowości Taxomatic. Między innymi dzięki temu został on zintegrowany ze specjalną usługą Poczty Polskiej. Pozwala ona na wysyłanie listów bez wychodzenia z domu. Dodajmy od razu, że chodzi o listy zwykłe, polecone i za potwierdzeniem odbioru. Żeby nie było wątpliwości doprecyzujmy, że chodzi o tradycyjny list, a nie pocztę elektroniczną. W tym przypadku zmienia się tylko sposób nadania takiej przesyłki. Reszta pozostaje bez mian. Za całą operację odpowiedzialna jest Poczta Polska.

Jak działa taka usługa?


Jak wysłać list bez wizyty na poczcie?

Aby wysłać list – na przykład wspomniany polecony – wystarczy zalogować się na platformę Taxomatic. Ten program księgowy dla biur rachunkowych przystosowany jest także dla przedsiębiorców – zawiera na przykład darmowy program do wystawiania faktur. Pozwala to na korzystanie ze wszystkich funkcjonalności nie tylko samym księgowym ale też właścicielom i pracownikom firm.

Korzystanie z usług dodatkowych – opisywana tu Poczta Polska to tylko jedna z nich – opiera się na punktach. Dzięki temu program do księgowości Taxomatic w prosty i przejrzysty sposób umożliwia dostęp do różnych funkcjonalności. Zamiast płacić za każdą dodatkową usługę poszczególnym ich dostawcom, wystarczy wykupić punkty i nimi „płacić”. Resztę zrobi program do księgowości Taxomatic.

 

List bez drukowania, koperty i znaczka

Sama procedura wysyłki listu jest bardzo prosta. Jeśli chodzi o pismo, jakie przygotowaliśmy i chcemy wysłać na przykład do któregoś z urzędów, to wystarczy zapisać je w formie PDF i wskazać w programie Taxomatic. Program dołączy je do korespondencji.

Następnie wybieramy opcję listu, która nas interesuje. Podobnie jak w urzędach Poczty Polskiej mamy do wyboru wspomniane już listy zwykłe, polecone i za potwierdzeniem odbioru. Wystarczy więc, że wybierzemy odpowiednie pole, uzupełnimy dane i… to wszystko.

  

Resztę zrobi za nas program do księgowości Taxomatic i Poczta Polska. Program wyśle list do odpowiedniej skrzynki pocztowej drogą elektroniczną. Tam zostanie on wydrukowany, spakowany do koperty, a ta po zaadresowaniu i naklejeniu odpowiedniego znaczka wyruszy do nadawcy. Co więcej – system będzie nas informował o kolejnych etapach realizacji tej usługi, a po dostarczeniu listu, otrzymamy odpowiednie powiadomienie w programie Taxomatic.

 

List bez wychodzenia na pocztę za punkty

 Oczywiście opłata za list bez wychodzenia na pocztę również została maksymalnie uproszczona. Jak już wspomnieliśmy, program do księgowości Taxomatic opiera rozliczenia na punktach. Wystarczy „doładować” swoje konto odpowiednią ich ilością i można swobodnie korzystać ze wszystkich usług dodatkowych – w tym z omawianej Poczty Polskiej. A to wszystko z poziomu jednej platformy, czyli z jednego loginu i bez wychodzenia z domu…


Aktualności

Program Bilans zamknięcia w Taxomatic

Wprowadziliśmy nową funkcjonalność w programie Taxomatic pozwalająca na przeksięgowanie zapisów zamykających rok obrotowy.

26 Maj 2021

Program Biała lista podatników VAT w programie Taxomatic

Wprowadziliśmy nową funkcjonalność pozwalającą sprawdzić status podatkowy kontrahentów.

19 Maj 2021