Wniosek RSP-DK już dostępny

Wniosek RSP-DK już dostępny

Można składać już wniosek RDP-DK o świadczenie postojowe na kolejny miesiąc. Wniosek pobieramy ze strony ZUS.

Nadal pojawiają się pytania wśród przedsiębiorców o świadczenie postojowe - na co można wydać kwotę? Do tej pory brak jasnej informacji, czy na pewno świadczenie można przeznaczyć na wydatki prywatne - np. opłaty, żywność, bilety.

Świadczenie postojowe nie podlega opodatkowaniu. 

Jeśli nie złożyłeś jeszcze wniosku o świadczenie, możesz być spokojny - masz na to czas do 3 miesięcy od miesiąca, w którym został zniesiony ogłoszony stan epidemii. Ten artykuł piszemy, 11 maja 2020 r., stan epidemii nadal trwa. Przedsiębiorcy, pracownicy są ciekawi co przyniosą kolejne tygodnie. 

Aktualności

Program Program księgowy online - Oprogramowanie i system KPiR dla biura

Odkryj program księgowy online dla Twojego biura! System KPiR i oprogramowanie do prowadzenia księgowości. Wystawiaj faktury i zarządzaj dokumentami online.

3 Marzec 2026

Porady KSeF bliżej przedsiębiorcy

Wdrażanie Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) to jeden z największych zwrotów w historii polskiej cyfryzacji biznesu. Do tej pory bariery technologiczne – w tym skomplikowane procesy uwierzytelniania – budziły uzasadniony niepokój. Jednak najnowsza aktualizacja Ministerstwa Finansów to wyraźny sygnał, że system staje się bardziej dostępny. Kluczowym krokiem jest udostępnienie logowania poprzez Węzeł Krajowy (login.gov.pl).

17 Luty 2026