Wakacje bez podatków: to naprawdę możliwe

Wakacje bez podatków: to naprawdę możliwe

Terminy, kwoty, rozliczenia, faktury, zobowiązania, pensje i jeszcze ZUSy… wymówek, żeby albo w ogóle nie jechać na wakacje, albo na wakacjach nie odpoczywać beztrosko nie brakuje – i przedsiębiorcom i księgowym. No bo czy można zawiesić biznes? Albo czy można pozostawić klienta bez obsługi i informacji? Można. Dzięki Taxomatic.

To program do księgowości, który może służyć małym firmom do samodzielnej obsługi, a dla samych księgowych i biur rachunkowych stanowić narzędzie, które zmieni ich codzienność. Chodzi m.in. o wakacje. Eksperci są jednomyślni – trzeba odpoczywać, żeby być efektywnym w pracy. Dla wielu przedsiębiorców i księgowych sama decyzja o wyjechaniu na dwa tygodnie (psychologowie twierdzą, że to minimalny czas, żeby naprawdę odpocząć) graniczy z nieodpowiedzialnością. Czy można zostawić firmę bez nadzoru? Czy można zostawić klienta bez informacji? Nie można – ale dzięki programowi Taxomatic to wszystko mamy w zasięgu ręki. Wszędzie. Nawet na wakacjach.

 

Do banku wejdziemy wszędzie – do programu Taxomatic też

Taxomatic został stworzony przez księgowych z wieloletnim stażem i biznesmenów z dużym doświadczeniem. Wspólnie. Dlatego odpowiada na potrzeby jednych i drugich. Jednym z podstawowych założeń tego programu była od początku powszechna dostępność. Tak jak do naszego konta w banku.

Przywykliśmy już, że niezależnie czy w domu, czy na drugim końcu świata, wszędzie i w każdej chwili można wejść do naszego banku. Wystarczy smartfon i każda operacja z naszymi pieniędzmi jest możliwa. Dokładnie tak samo działa Taxomatic.

Też jest on line, czyli mówiąc najprościej - zbudowany w oparciu o stronę internetową. Przy okazji dodajmy, że dane klientów w Taxomatic są zabezpieczone dokładnie tak samo jak nasze pieniądze w bankach.

Bycie on line z kolei umożliwia dostęp do informacji wszędzie tam, gdzie jest internet. Nie musimy już dzwonić do księgowego, a księgowy nie musi się martwić, że nagle zadzwoni klient i zapyta o dane. Dziś księgowy, który jest na wakacjach, i otrzyma taki telefon jest bezsilny. Przecież nie spakuje do dodatkowej walizki komputera, a potem nie będzie go nosił ze sobą po plaży…

Z kolei przedsiębiorca – mimo, że wie o urlopie księgowego – może nagle potrzebować ważnych danych. Nigdy nie wiadomo kiedy w biznesie trafi się okazja do przeprowadzenia ważnej transakcji, albo zawarcia kontraktu życia. Przecież przed podjęciem – nawet najodważniejszej decyzji – potrzebna jest analiza danych.

Program Taxomatic pozwala w każdej chwili, także na wakacjach, nadzorować firmę i mieć jej pełny obraz. Możemy sprawdzić np. jakie faktury wpłynęły do naszej firmy, jaki jest stan magazynu, czy w końcu - jakie czekają nas zobowiązania.

 

Najważniejsze pytanie wakacji: ile zapłacę podatku?

Trudno o beztroski odpoczynek kiedy zbliżają się daty płacenia podatków. Przedsiębiorca musi być finansowo przygotowany na jego wielkość. Musi zabezpieczyć na koncie odpowiednią ilość pieniędzy, aby gdy dostanie informację od księgowego, zrobić przelew.

Księgowy z kolei musi każdą firmę rozliczyć najszybciej jak się da, żeby poinformować o wysokości podatków odpowiednio wcześnie. Tak aby przedsiębiorca mógł ewentualnie przelać potrzebne pieniądze z innego rachunku, a w skrajnych sytuacjach po prostu pożyczyć.

Taxomatic gwarantuje codzienność, także wakacyjną, bez tych podatkowych stresów. Ma bowiem opcję prognozy podatkowej. Analizując m.in. poprzednie zobowiązania, obecne wpływy i wydatki, a także prognozując na podstawie minionych miesięcy, podaje prawdopodobną ich wysokość w najbliższym terminie rozliczeniowym.

Dzięki temu przedsiębiorca jeszcze przed wyjazdem na wakacje, albo już na wakacjach, ale kilka dni przed terminem, może zabezpieczyć odpowiednie środki na koncie.

Księgowy z kolei nie musi odpowiadać na codzienne pytania „czy już wiadomo ile”. Odpowiedź jest w programie Taxomatic dostępnym wszędzie.

 

Taxomatic uwalnia wakacje od podatku

Podatki trzeba zapłacić. To nie podlega dyskusji. Ale nie znaczy to, że trzeba być niewolnikiem tych zobowiązań. Niemal tak samo automatycznie jak płacimy bankowi prowizję za transakcję kartą kredytową za granicą, tak możemy podejść do płacenia podatków. Taxomatic odpowiednio nas na to przygotuje.

Z księgowego z kolei zrzuci bagaż odpowiedzialności za bycie zawsze do dyspozycji. Wystarczy, że taki będzie jego program. A taki jest Taxomatic.


Aktualności

Program Bilans zamknięcia w Taxomatic

Wprowadziliśmy nową funkcjonalność w programie Taxomatic pozwalająca na przeksięgowanie zapisów zamykających rok obrotowy.

26 Maj 2021

Program Biała lista podatników VAT w programie Taxomatic

Wprowadziliśmy nową funkcjonalność pozwalającą sprawdzić status podatkowy kontrahentów.

19 Maj 2021