Sprawozdania finansowe później

Sprawozdania finansowe później

Niemal tuż przed północą 31 marca 2020 roku w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie odłożenia terminu obowiązku sporządzenia sprawozdania finansowego za 2019 rok. Będzie je można składać do 31 lipca.

Co prawda rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw dosłownie kilkadziesiąt minut przed zakończeniem dnia 31 marca, na kiedy przypada pierwotna data związana z obowiązkiem sporządzenia sprawozdania, jednak o jej przesunięciu mówiło się już wcześniej. W niedzielę, odpowiedni projekt został opublikowany na stronie Rządowego Centrum Legislacji. Oczywiście to niewystarczające, aby rozporządzenie uzyskało moc prawną, ale wydaje się, że podziałało uspokajająco na księgowych, którzy do tego momentu nie mieli sporządzonych sprawozdań.

Ostatecznie ministerstwu udało się dotrzymać terminu – co prawda dopiero późnym wieczorem, ale rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Oznacza to, że weszło ono w życie z dniem ogłoszenia, czyli 31 marca 2020 roku.

Chodzi dokładnie o rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie określenia innych terminów wypełniania obowiązków w zakresie ewidencji oraz w zakresie sporządzenia, zatwierdzenia, udostępnienia i przekazania do właściwego rejestru, jednostki lub organu sprawozdań lub informacji (Dz.U. 2020 poz. 570).

Aktualności

Program Bilans zamknięcia w Taxomatic

Wprowadziliśmy nową funkcjonalność w programie Taxomatic pozwalająca na przeksięgowanie zapisów zamykających rok obrotowy.

26 Maj 2021

Program Biała lista podatników VAT w programie Taxomatic

Wprowadziliśmy nową funkcjonalność pozwalającą sprawdzić status podatkowy kontrahentów.

19 Maj 2021