Odzyskujemy niezapłacone faktury przedsiębiorców dzięki faktoringowi

Odzyskujemy niezapłacone faktury przedsiębiorców dzięki faktoringowi

Nieważne jak dobrej jakości są produkty, które oferuje firma – wielu przedsiębiorcom zdarzyło się nie otrzymać zapłaty za wykonane usługi czy sprzedane towary. Co się dzieje gdy kontrahent nie płaci? Najczęściej zaczynamy od napisania dyskretnego maila, SMS, potem dzwonimy i…tylko denerwujemy się bardziej. Upominanie się o pieniądze nie jest komfortowe.

aka sytuacja, może zdażyć się każdemu przedsiębiorcy dlatego wraz z zespołem SMEO przygotowaliśmy ofertę faktoringu dla wszystkich klientów Taxomatic. Chcesz płacić mniej za faktoring? W tym wpisie znajdziesz informacje o promocji :)

Faktoring – jak to działa? Kiedy warto?

Najpierw sprzedajemy towar/usługę swojemu kontrahentowi z odroczonym terminiem płatności – od 7 do 90 dni. Wystawiamy fakturę w Taxomatic logując się do Taxomatic https://app.taxomatic.pl/ Potem przechodzimy do strony https://smeo.pl/taxomatic/ przesyłamy fakturę (może być zdjęcie faktury) wybierając przycisk „Wgraj fakturę z dysku”.

Odzyskujemy niezapłacone faktury przedsiębiorców dzięki faktoringowi

W ciągu kwadransa od wgrania poprawnej faktury SMEO wypłaca wartość naszej faktury netto pomniejszoną o prowizję za okres finansowania. W kolejnych dniach nasz kontrahent spłaca wartość faktury brutto na konto SMEO (bez naszego pośrednictwa). Kontrahent na spłatę ma od 7 do 90 dni, zgodnie z terminem płatności z faktury. Kolejnego dnia SMEO przesyła pozostałą kwotę równą wartości VAT-u z wystawionej faktury pomniejszoną o odsetki, które naliczone są za faktyczne dni finansowania faktury.

Kiedy warto pomyśleć o faktoringu? Zawsze wtedy, gdy zależy nam na płynności finansowej. Jeśli są trudności w porozumieniu się z kontrahentem, bądź kontrahanet opłaca faktury nieregularnie – również warto pomyśleć o faktoringu.

Czy są jakieś ograniczenia? Czy każda branża jest wykluczona?

Wierzytelność nie może dotyczyć oczywiście usług niezgodnych z prawem czy sprzedaży broni i amunicji. Z finansowania wyłączone badania naukowe, działalność związana z przetwarzaniem odpadów czy produkcja wyrobów jublilerskich. Pełna lista dostępna w regulaminie.

Na dobry początek

Prowizja niższa o 17% za każdą fakturę, którą zdecydujesz się finansować. Nie tylko tę pierwszą! 17% mniej na zawsze!

Masz pytania? Skontaktuj się:
Tel. +48 22 416 08 99+48 799 701 701

Aktualności

Program Bilans zamknięcia w Taxomatic

Wprowadziliśmy nową funkcjonalność w programie Taxomatic pozwalająca na przeksięgowanie zapisów zamykających rok obrotowy.

26 Maj 2021

Program Biała lista podatników VAT w programie Taxomatic

Wprowadziliśmy nową funkcjonalność pozwalającą sprawdzić status podatkowy kontrahentów.

19 Maj 2021