Nowoczesna księgowość

Nowoczesna księgowość

Nowe technologie, automatyzacja oraz cyfryzacja coraz śmielej wkraczają w życie. Postęp odnotowuje się w digitalizacji, czyli przejściu z danych w wersji papierowej na postać cyfrową. Pojawienie się na świecie koronawirusa powodującego COVID-19 zmieniło naszą rzeczywistość i otoczenie. Gdy zaszła konieczność pracy zdalnej zostaliśmy wręcz zobligowani do cyfryzacji, do pracy online.

Większość firm i instytucji musiała wprowadzić zmiany w swoich organizacjach, by dostosować się do nowych reguł. Natomiast przedsiębiorcy coraz częściej oczekują dostępu do danych finansowych z dowolnego miejsca, o dowolnej porze. 


Odpowiedzią na potrzeby rynku jest Taxomatic - najnowocześniejsze oprogramowanie księgowe w chmurze obliczeniowej, które umożliwia pracę w dowolnym miejscu i czasie.

Usługi oparte na chmurze, oferują model biznesowy oprogramowania jako usługi (SaaS - Software as a Service), w którym użytkownik regularnie płaci niewielką miesięczną opłatę, zamiast wydawać duże kwoty z góry, jak to ma miejsce w przypadku zakupu standardowych programów księgowych.


Przedsiębiorca bądź biuro rachunkowe ma zapewniony dostęp do wszystkich narzędzi, gdziekolwiek ich potrzebuje - wystarczy tylko urządzenie z dostępem do Internetu. Takie oprogramowanie jest zawsze aktualne. 

Nie ma obawy, że wrażliwe dane przepadną wraz z awarią komputera lub zostaną wykradzione, co jest szczególnie istotne w kontekście obowiązków nałożonych przez RODO. To wszystko bez ponoszenia dodatkowych kosztów.


Rosnąca grupa firm decyduje się na zastępowanie papierowego obiegu dokumentów systemami skanowania (wraz z rozpoznawaniem pisma) i elektronicznego obiegu faktur. 

Koniec „wklepywania” dokumentów do programu. Teraz wystarczy zeskanować w Taxomaticu dokumenty do systemu (także smartfonem). Faktury mogą księgować się automatycznie. 

Aby zaoferować jeszcze większy komfort, umożliwiono wysyłanie dokumentów oraz listów poleconych (w tym za potwierdzeniem odbioru) bezpośrednio z programu.  Co więcej, aż 70% wszystkich procesów jest wykonywanych automatycznie. Oszczędność czasu i pieniędzy na powtarzalnych zadaniach księgowych i finansowych jest tutaj wielką korzyścią.


Obecnie dzięki księgowości online, klient korzysta z inteligentnego oprogramowania, którego potrzebuje, bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. 


Narzędzie jest idealnie dostosowane do potrzeb zarówno jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i dużych firm oraz biur rachunkowych.


Program jest cały czas unowocześniany i rozbudowywany o nowe funkcjonalności. Ułatwia codzienność nie tylko księgowym poprzez automatyzacje procesów księgowych, ale też przedsiębiorcom. W Taxomatic opinie użytkowników są decydujące i wyznaczają nam kierunek nieustannych ulepszeń i zmian - mówi Marcin Suchocki, CEO Taxomatic.


Nie zwlekaj, zarejestruj się na stronie https://app.taxomatic.pl i przetestuj za darmo Taxomatic przez 30 dni.


Źródła:

  1. https://www.fxmag.pl/artykul/cyfryzacja-ksiegowosci-czy-przyspieszy-po-pandemii

  2. https://www.pap.pl/centrum-prasowe/537969%2Cnowe-technologie-w-sluzbie-ksiegowego-i-przedsiebiorcy.html

  3. https://www.taxomatic.pl/o-programie

Aktualności

Program Bilans zamknięcia w Taxomatic

Wprowadziliśmy nową funkcjonalność w programie Taxomatic pozwalająca na przeksięgowanie zapisów zamykających rok obrotowy.

26 Maj 2021

Program Biała lista podatników VAT w programie Taxomatic

Wprowadziliśmy nową funkcjonalność pozwalającą sprawdzić status podatkowy kontrahentów.

19 Maj 2021