Jak wysłać list bez wizyty na poczcie?

Jak wysłać list bez wizyty na poczcie?

Przeziębienie, brak czasu czy kończący się tusz w drukarce - powód, dla którego zwlekamy z wizytą na poczcie może być różny. Jednak polecony sam się nie wyślę.

Jak działa moduł Poczta Polska w Taxomatic?

Dzięki tej funkcji możemy wysłać bezpośrednio z programu tradycyjne listów (polecone, zwykłe jak i za potwierdzeniem odbioru). 

Nie trzeba już chodzić na pocztę. List adresujemy bezpośrednio w programie. Nie musimy niczego drukować, odręcznie wypisywać. A co najważniejsze, omijają nas kolejki na poczcie. 

Wróćmy do programu

Otwieramy moduł Poczta Polska w głównym panelu. Klikamy Wyślij list.

Następnie wybieramy nadawcę i adresata. Nie musimy przepisywać jego danych. Wystarczy wybrać “lupę” przy polu Firma i zacząć wpisywać nazwę firmy. Program odszuka firmę.

Następnie wybieramy plik PDF z komputera (nasz list do wysyłki). Wybieramy rodzaj listu: zwykły, polecony lub za potwierdzeniem odbioru. Możemy wybrać także czy list ma być w kolorze lub czy ma być wysłany priorytetem. Podczas ustawiania rodzaju listu po prawej stronie pokazuje się liczba punktów. 1 punkt to 1 grosz netto, więc łatwo możemy wyliczyć ile będzie kosztować wysyłka.

Jak wysłać list bez wizyty na poczcie?

Po wysłaniu listu w Taxomatic możemy sprawdzić status listu - czy został już doręczony do adresata. 

Gdy list dotrze do odbiorcy, w programie Taxomatic wyświetli się status "doręczenie".

 


Aktualności

Program Bilans zamknięcia w Taxomatic

Wprowadziliśmy nową funkcjonalność w programie Taxomatic pozwalająca na przeksięgowanie zapisów zamykających rok obrotowy.

26 Maj 2021

Program Biała lista podatników VAT w programie Taxomatic

Wprowadziliśmy nową funkcjonalność pozwalającą sprawdzić status podatkowy kontrahentów.

19 Maj 2021