Jak sprawdzić czy kontrahent jest wypłacalny?

Jak sprawdzić czy kontrahent jest wypłacalny?

Brak płynności finansowej to jeden z największych problemów polskich przedsiębiorców. Niestety od lat odsetek przeterminowanych należności w portfelach firm rośnie. Mniej więcej jedna czwarta należności wobec polskich podmiotów jest już po terminie. Dla wielu, szczególnie mniejszych przedsiębiorstw staje się to niezwykle niebezpieczne. Może prowadzić nawet do upadku.

Istnieją jednak sposoby, żeby sprawdzić, czy kontrahent, z którym chcemy nawiązać współpracę może nam potencjalnie nie zapłacić. Chodzi o Raport+ Kaczmarski Group, który należy do najbardziej zaufanych źródeł, a z drugiej strony pozwala jasno ocenić, czy kontrahent jest wypłacalny.


Jak sprawdzić czy kontrahent ma długi?

Oczywiście trudno jednoznacznie stwierdzić czy firma, z którą chcemy współpracować to bezpieczny kontrahent. Nawet jeśli ma nieposzlakowaną opinię to możemy po prostu mieć pecha i jego kłopoty zaczną się dzień po nawiązaniu naszej współpracy. Musimy jednak czymś się kierować podejmując wspólne działania, a Raport+ KRD należy do najbardziej sprawdzonych instrumentów. Zamiast zastanawiać się na przykład jak sprawdzić czy kontrahent ma długi, albo jak sprawdzić czy kontrahent nie jest w upadłości, wystarczy skorzystać z oferty Kaczmarski Group.

Jak sprawdzić czy kontrahent jest wypłacalny?

To bardzo ważne jeszcze przed nawiązaniem współpracy. Kiedy okaże się, że kontrahent jest niewypłacalny będzie już za późno… Niestety bardzo często przedsiębiorcy albo o tym nie myślą, albo zakładają, że jest to zbyt skomplikowane i nie ma na to czasu.

W takim razie jak najłatwiej sprawdzić czy kontrahent jest wypłacalny? Można to zrobić wykorzystując program do księgowości Taxomatic. Pozwala on pobrać nawet pojedynczy Raport+ KRD i to w niezwykle atrakcyjnej cenie. Aby korzystać z bazy Kaczmarski Group musimy bowiem wykupić abonament. W przypadku platformy Taxomatic nie jest to konieczne.

 

Za ile i jak sprawdzić czy kontrahent nie jest w upadłości?

 Aby pobrać pojedynczy Raport+ KRD wystarczy zalogować się do programu do księgowości Taxomatic. Można to zrobić na każdym urządzeniu, które ma dostęp do Internetu – komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie a nawet na smartfonie. Co więcej – nie musimy kupować żadnego z pakietów. Nawet bezpłatne konto da nam możliwość dostępu do wielu funkcjonalności, w tym do Raportu+.

Z kolei sam raport możemy kupić za jedyne 19,90 zł – to najniższa cena na rynku.


Za tę sumę otrzymamy kompleksowy raport, który pozwoli nie tylko sprawdzić czy kontrahent jest w upadłości, ale też ocenić jego wypłacalność i poznać historię ewentualnych zobowiązań. Przygotowując Raport+ Kaczmarski Group w kilka sekund analizuje kilkanaście baz m.in. Krajowego Rejestru Długów, Giełd Wierzytelności, Bazy Rzetelnych Firm, Krajowego Rejestru Sądowego i innych. Na tej podstawie przedsiębiorca otrzymuje jasną informację o swoim kontrahencie. Dodatkowo generowany jest rating, czyli ocena wypłacalności badanej firmy.

 

Bezpieczny kontrahent

To wszystko da nam jasny obraz czy kontrahent zalega z płatnościami, czy takie sytuacje zdarzały się wcześniej, czy w końcu nawiązanie z nim współpracy dzisiaj jest dla nas bezpieczne. Dodajmy, że bazy Kaczmarski Group są cały czas aktualizowane. Możemy więc w każdej chwili sprawdzić kondycję nawet naszych długoletnich kontrahentów. Na przykład przed kolejną, większą transakcją, warto zweryfikować czy zbudowane przez ten czas zaufanie ma także potwierdzenie w danych finansowych.

Aktualności

Program Bilans zamknięcia w Taxomatic

Wprowadziliśmy nową funkcjonalność w programie Taxomatic pozwalająca na przeksięgowanie zapisów zamykających rok obrotowy.

26 Maj 2021

Program Biała lista podatników VAT w programie Taxomatic

Wprowadziliśmy nową funkcjonalność pozwalającą sprawdzić status podatkowy kontrahentów.

19 Maj 2021