Faktoring pomoże zachować płynność finansową w kryzysie

Faktoring pomoże zachować płynność finansową w kryzysie

Jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie spodziewał się tego, że nasza rzeczywistość może wyglądać tak jak dziś. Koronawirus tak samo jak ludzi, atakuje również gospodarkę. Sytuacja finansowa większości przedsiębiorców jest przez to bardzo trudna, część firm dopada brak płynności finansowej.

Nie zawsze można polegać na własnych oszczędnościach czy pomocy od państwa. Kiedy potrzeba szybkiego zastrzyku gotówki, warto skorzystać z faktoringu.

 

Kiedy firmie zaczyna brakować środków na prowadzenie bieżącej działalności pojawiają się problemy. Brakuje pieniędzy na terminowe opłacenie podatków, pensji pracowników, rat leasingowych czy czynszu i rachunków. A tego typu koszty stałe firma ponosi co miesiąc, niezależnie od tego czy generuje aktualnie przychody. Co może więc zrobić przedsiębiorca jeśli nie chce albo z jakichś względów nie może pakować się w kredyt czy czekać na przelewy od klientów miesiąc a czasem nawet trzy? Wtedy warto skorzystać z faktoringu.


Pieniądze bez zadłużania


Faktoring to usługa, która pozwala zamieniać faktury na gotówkę. Sprawdza się idealnie, kiedy szybko potrzeba dostępu do pieniędzy i nie można czekać na przelewy od kontrahentów do terminu płatności na fakturze. Usługa polega na przyspieszeniu płatności za wykonaną już pracę. Nie ma to więc nic wspólnego z kredytem. Faktoring nie powoduje zadłużenia i nie wpływa na zdolność kredytową.

 

Dzięki naszej współpracy ze SMEO klienci Taxomatic mogą skorzystać z faktoringu na wyjątkowych warunkach - pierwsza faktura finansowana w wyjątkowej cenie - jedynie 1% prowizji i 0% odsetek. W przypadku finansowania drugiej i kolejnych faktur, prowizja to jedynie 0,08% dziennie i 0% odsetek - jest to o 33% taniej niż w ofercie standardowej.

Aby skorzystać ze specjalnych warunków, należy złożyć darmowy wniosek o faktoring poprzez stronę smeo.pl/taxomatic.


Darmowy limit na finansowanie

Aby lepiej zobrazować sposób działania faktoringu, porównajmy go do linii kredytowej. Najpierw składa się wniosek online, a następnie otrzymuje się w SMEO darmowy limit (od 15 000 zł do nawet 250 000 zł), który określa maksymalną kwotę, którą można wypłacić z wystawianych faktur sprzedażowych.

W SMEO nie płaci się nic na starcie. Złożenie wniosku, przyznanie i utrzymanie limitu jest darmowe. W dowolnym momencie, kiedy szybko będzie potrzebna gotówka, po prostu przesyła się wystawioną fakturę do faktoringu, a pieniądze otrzymuje się prosto na konto nawet w 15 minut.

 

Założenie darmowego konta w SMEO daje taki komfort, że w dowolnym momencie, kiedy akurat będzie potrzeba środków, przedsiębiorca będzie mógł w kilkanaście minut otrzymać przelew. Nie ma żadnych stałych opłat. Płaci się tylko za tyle dni ile korzysta się z usługi. Dzięki faktoringowi nie trzeba martwić się o problemy z płynnością finansową. Można dowolnie dysponować pieniędzmi niemal od razu po wystawieniu faktury.

 

 

Dlaczego warto skorzystać?

 

      faktoring SMEO to najtańszy faktoring on-line na rynku,

      zero opłaty wstępnej,

      bez stałych kosztów,

      darmowy limit faktoringowy: 15 000 zł – 250 000 zł,

      finansujemy faktury w PLN oraz EUR,

      Promocja 1% dla nowych klientów,

      wszystko załatwisz bez wychodzenia w domu,

      pieniądze na koncie już w 15 minut,

      koszt faktoringu odliczysz od podatku,

      usługa nie wpływa na Twoją zdolność kredytową.

 

Co ważne, aby skorzystać z usługi nie potrzeba zbędnych dokumentów, a firma nie musi mieć długiego stażu działalności czy wykazywać zysków ani regularnych przychodów. SMEO wychodzi naprzeciw potrzebom najmniejszych firm, które mogą mieć problem z uzyskaniem finansowania w innych instytucjach, np. bankach.

 

Rekomendujemy usługę SMEO wszystkim firmom, które wystawiają faktury z długim terminem płatności.Aktualności

Program Bilans zamknięcia w Taxomatic

Wprowadziliśmy nową funkcjonalność w programie Taxomatic pozwalająca na przeksięgowanie zapisów zamykających rok obrotowy.

26 Maj 2021

Program Biała lista podatników VAT w programie Taxomatic

Wprowadziliśmy nową funkcjonalność pozwalającą sprawdzić status podatkowy kontrahentów.

19 Maj 2021