CIT-8 odłożone do końca maja lub lipca

CIT-8 odłożone do końca maja lub lipca

Rozliczenie podatku dochodowego od osób prawnych zostało przesunięte do końca maja lub końca lipca tego roku. Specjalne rozporządzenie w tej sprawie zostało podpisane przez Ministra Finansów, a następnie od razu opublikowane w Dzienniku Ustaw.

To dobra wiadomość dla wszystkich księgowych i przedsiębiorców, którzy ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Chodzi o m.in. o dostęp do dokumentów i usług księgowych, które są podstawą przygotowania min. rozliczeń CIT-8.

Opublikowane rozporządzenie Ministra Finansów przedłuża czas na jego wygenerowanie, złożenie i zapłatę należnego podatku dochodowego.

Zgodnie z dokumentem opublikowanym w Dzienniku Ustaw, przedsiębiorcy otrzymali dwa miesiące więcej na rozliczenie CIT-8. Termin przesunięto z 31 marca na 31 maja 2020 roku. Z kolei organizacje pozarządowe, które zajmują się działalnością pożytku publicznego i wolontariatem, otrzymały jeszcze więcej czasu na przygotowanie tego rozliczenia. W ich przypadku tegoroczny termin to 31 lipca 2020 roku.

Aktualności

Program Bilans zamknięcia w Taxomatic

Wprowadziliśmy nową funkcjonalność w programie Taxomatic pozwalająca na przeksięgowanie zapisów zamykających rok obrotowy.

26 Maj 2021

Program Biała lista podatników VAT w programie Taxomatic

Wprowadziliśmy nową funkcjonalność pozwalającą sprawdzić status podatkowy kontrahentów.

19 Maj 2021