Wszystkie wpisyProgramPorady
Kiedy VAT jest obowiązkowy, a kiedy VAT jest korzystny Kiedy VAT jest obowiązkowy, a kiedy VAT jest korzystny

Przedsiębiorcy zakładający działalność gospodarczą czasem muszą zostać płatnikiem VAT, a czasem mogą wybrać takie rozwiązanie ale mogą też z niego zrezygnować. Warto więc zastanowić się kiedy VAT jest dla nas niekorzystny, a kiedy VAT może stanowić pożytek.

24 Lipiec 2019

Do kiedy wystawić fakturę? Do kiedy wystawić fakturę?

Najczęściej fakturę otrzymujemy albo wystawiamy w momencie zakupu albo sprzedaży towaru albo usługi. Można to jednak zrobić później, a jak się okazuje nawet wcześniej. Tu jednak dowolność się kończy. Dokładnie reguluje to ustawa o podatku od towarów i usług.

23 Lipiec 2019

Od 1 października niższy podatek i wyższe koszty Od 1 października niższy podatek i wyższe koszty

Podatek dochodowy zostanie obniżony z 18 do 17 procent i to już od 1 października tego roku. Rząd przyjął projekt ustawy, który ostatecznie rozwiał wszystkie wątpliwości dotyczące wcześniej pojawiających się propozycji.

22 Lipiec 2019

Spółka cywilna – ile osób musi ją tworzyć? Spółka cywilna – ile osób musi ją tworzyć?

Ostatnio coraz częściej otrzymujemy pytania o spółki cywilne, a dokładnie o zasady jej tworzenia. Postanowiliśmy więc przybliżyć – w skrócie – zasady ich powoływania i działalności.

18 Lipiec 2019

Jak wybrać program do prowadzenia KPiR za darmo Jak wybrać program do prowadzenia KPiR za darmo

Rynek oprogramowania księgowego cały czas się rozwija. Coraz częściej pojawiają się też programy darmowe. Warto jednak wiedzieć na co zwrócić uwagę, aby narzędzie, które wybierzemy rzeczywiście nam służyło, a także aby rzeczywiście było bezpłatne.

17 Lipiec 2019

Rząd przyjął Pakiet Przyjazne Prawo, gwarantujący liczne ułatwienia dla przedsiębiorców Rząd przyjął Pakiet Przyjazne Prawo, gwarantujący liczne ułatwienia dla przedsiębiorców

Projekt przewiduje zmiany aż w 60 ustawach i dotyczy zarówno mikro, małych, jak i średnich firm w wielu branżach. Postanowienia zostały przyjęte przez Radę Ministrów i teraz trafiły do sejmowej konsultacji. Nowe przepisy mają wejść w życie już w styczniu 2020 r.

15 Lipiec 2019

Przedsiębiorco, czy korzystasz już ze swoich praw? Najważniejsze zmiany w 2019 r. Przedsiębiorco, czy korzystasz już ze swoich praw? Najważniejsze zmiany w 2019 r.

Jak prowadzić firmę jeśli czujemy, że nie jesteśmy na bieżąco z prawem? Być może jest ulga z której nie korzystamy i płacimy większe podatki..Nie każdy ma możliwość rozmowy z doradcą finansowym. Jak za tym wszystkim nadążyć? Przedstawiamy najważniejsze zmiany dla rozliczeń firm. Przeczytaj i od razu wdrażaj, nim pojawią się kolejne zmiany.

9 Lipiec 2019

Faktoring - źródło finansowania dla biznesu Faktoring - źródło finansowania dla biznesu

Jak wynika z badania przeprowadzonego w 2018 roku przez firmę faktoringową SMEO oraz Erif BIG - większość właścicieli małych firm, w przypadku problemów z płynnością finansową, sięga do kieszeni własnej lub zapożycza się u znajomych czy rodziny. Są jednak lepsze sposoby - dziś przybliżymy wam usługę faktoringu.

4 Lipiec 2019

Kserowanie dowodów osobistych zabronione Kserowanie dowodów osobistych zabronione

Już za kilka dni, 12 lipca firmy nie będę mogły kopiować naszych dokumentów tożsamości tj. praw jazdy i kart pojazdów, dowodów osobistych, paszportów, odpisów z aktów stanu cywilnego, legitymacji osób niepełnosprawnych czy praw wykonywania zawodu lekarza.

4 Lipiec 2019

Zmiany w KPiR od 2020 roku Zmiany w KPiR od 2020 roku

Książkę Przychodów i Rozchodów czekają zmiany. Zostaną wprowadzone od nowego roku. Ministerstwo Finansów właśnie opublikowało projekt rozporządzenia, które zostało przygotowane ze względu na zmiany, jakie zostały w tym roku wprowadzone w innych przepisach.

28 Czerwiec 2019

Kto może kontrolować działalność gospodarczą? Kto może kontrolować działalność gospodarczą?

Każdy przedsiębiorca może spodziewać się kontroli. Nie ma w tym przypadku wyjątków choćby związanych z wielkością firmy. Jeśli jakiemuś przedsiębiorcy wydaje się, że „do mnie nie przyjdą, bo jestem za mały” to jest w błędzie.

27 Czerwiec 2019