Wszystkie wpisyProgramPorady
Rząd przyjął Pakiet Przyjazne Prawo, gwarantujący liczne ułatwienia dla przedsiębiorców Rząd przyjął Pakiet Przyjazne Prawo, gwarantujący liczne ułatwienia dla przedsiębiorców

Projekt przewiduje zmiany aż w 60 ustawach i dotyczy zarówno mikro, małych, jak i średnich firm w wielu branżach. Postanowienia zostały przyjęte przez Radę Ministrów i teraz trafiły do sejmowej konsultacji. Nowe przepisy mają wejść w życie już w styczniu 2020 r.

15 Lipiec 2019

Przedsiębiorco, czy korzystasz już ze swoich praw? Najważniejsze zmiany w 2019 r. Przedsiębiorco, czy korzystasz już ze swoich praw? Najważniejsze zmiany w 2019 r.

Jak prowadzić firmę jeśli czujemy, że nie jesteśmy na bieżąco z prawem? Być może jest ulga z której nie korzystamy i płacimy większe podatki..Nie każdy ma możliwość rozmowy z doradcą finansowym. Jak za tym wszystkim nadążyć? Przedstawiamy najważniejsze zmiany dla rozliczeń firm. Przeczytaj i od razu wdrażaj, nim pojawią się kolejne zmiany.

9 Lipiec 2019

Faktoring - źródło finansowania dla biznesu Faktoring - źródło finansowania dla biznesu

Jak wynika z badania przeprowadzonego w 2018 roku przez firmę faktoringową SMEO oraz Erif BIG - większość właścicieli małych firm, w przypadku problemów z płynnością finansową, sięga do kieszeni własnej lub zapożycza się u znajomych czy rodziny. Są jednak lepsze sposoby - dziś przybliżymy wam usługę faktoringu.

4 Lipiec 2019

Kserowanie dowodów osobistych zabronione Kserowanie dowodów osobistych zabronione

Już za kilka dni, 12 lipca firmy nie będę mogły kopiować naszych dokumentów tożsamości tj. praw jazdy i kart pojazdów, dowodów osobistych, paszportów, odpisów z aktów stanu cywilnego, legitymacji osób niepełnosprawnych czy praw wykonywania zawodu lekarza.

4 Lipiec 2019

Zmiany w KPiR od 2020 roku Zmiany w KPiR od 2020 roku

Książkę Przychodów i Rozchodów czekają zmiany. Zostaną wprowadzone od nowego roku. Ministerstwo Finansów właśnie opublikowało projekt rozporządzenia, które zostało przygotowane ze względu na zmiany, jakie zostały w tym roku wprowadzone w innych przepisach.

28 Czerwiec 2019

Kto może kontrolować działalność gospodarczą? Kto może kontrolować działalność gospodarczą?

Każdy przedsiębiorca może spodziewać się kontroli. Nie ma w tym przypadku wyjątków choćby związanych z wielkością firmy. Jeśli jakiemuś przedsiębiorcy wydaje się, że „do mnie nie przyjdą, bo jestem za mały” to jest w błędzie.

27 Czerwiec 2019

Rekordowa składka ZUS od nowego roku Rekordowa składka ZUS od nowego roku

Właśnie poznaliśmy nowe składki ZUS. Będą one obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku. Dla wszystkich przedsiębiorców mamy złe informacje – czeka nas podwyżka i to aż o niemal 10 procent!

27 Czerwiec 2019

Koniec deklaracji VAT. Elektroniczne pliki JPK dla wszystkich Koniec deklaracji VAT. Elektroniczne pliki JPK dla wszystkich

W czwartek 6 czerwca rząd przyjął nowelizację ustawy o VAT. Likwiduje ona obowiązek składania deklaracji VAT. Zamiast tego wprowadza obowiązek wysyłki do urzędów skarbowych elektronicznych plików JPK_VAT (JPK_VDEK).

19 Czerwiec 2019

Jedno logowanie do wszystkich spraw podatkowych już niebawem. Z wizytą w Ministerstwie Finansów Jedno logowanie do wszystkich spraw podatkowych już niebawem. Z wizytą w Ministerstwie Finansów

Jednym z powodów stworzenia Taxomatic, był pomysł 1 loginu do wszystkich danych finansowo-księgowych. Dlatego cieszy nas to, że ruszyły prace nad projekt e-Urząd Skarbowy. Dzięki 1 loginowi załatwimy wszystkie sprawy podatkowe i otrzymamy lepszy dostęp do swoich danych.

20 Czerwiec 2019

Nowy minister finansów: niższy PIT i VAT Nowy minister finansów: niższy PIT i VAT

Marian Banaś, nowy minister finansów, który zastąpił na tym stanowisku Teresę Czerwińską, zapowiedział właśnie obniżenie PIT, a także VAT-u. Część zmian ma wejść w życie jeszcze w tym roku.

18 Czerwiec 2019

Odzyskujemy niezapłacone faktury przedsiębiorców dzięki faktoringowi Odzyskujemy niezapłacone faktury przedsiębiorców dzięki faktoringowi

Nieważne jak dobrej jakości są produkty, które oferuje firma – wielu przedsiębiorcom zdarzyło się nie otrzymać zapłaty za wykonane usługi czy sprzedane towary. Co się dzieje gdy kontrahent nie płaci? Najczęściej zaczynamy od napisania dyskretnego maila, SMS, potem dzwonimy i…tylko denerwujemy się bardziej. Upominanie się o pieniądze nie jest komfortowe.

17 Czerwiec 2019