Wszystkie wpisyProgramPorady
Koniec deklaracji VAT. Elektroniczne pliki JPK dla wszystkich Program Koniec deklaracji VAT. Elektroniczne pliki JPK dla wszystkich

W czwartek 6 czerwca rząd przyjął nowelizację ustawy o VAT. Likwiduje ona obowiązek składania deklaracji VAT. Zamiast tego wprowadza obowiązek wysyłki do urzędów skarbowych elektronicznych plików JPK_VAT (JPK_VDEK).

19 Czerwiec 2019

Jedno logowanie do wszystkich spraw podatkowych już niebawem. Z wizytą w Ministerstwie Finansów Program Jedno logowanie do wszystkich spraw podatkowych już niebawem. Z wizytą w Ministerstwie Finansów

Jednym z powodów stworzenia Taxomatic, był pomysł 1 loginu do wszystkich danych finansowo-księgowych. Dlatego cieszy nas to, że ruszyły prace nad projekt e-Urząd Skarbowy. Dzięki 1 loginowi załatwimy wszystkie sprawy podatkowe i otrzymamy lepszy dostęp do swoich danych.

20 Czerwiec 2019

Nowy minister finansów: niższy PIT i VAT Program Nowy minister finansów: niższy PIT i VAT

Marian Banaś, nowy minister finansów, który zastąpił na tym stanowisku Teresę Czerwińską, zapowiedział właśnie obniżenie PIT, a także VAT-u. Część zmian ma wejść w życie jeszcze w tym roku.

18 Czerwiec 2019

Odzyskujemy niezapłacone faktury przedsiębiorców dzięki faktoringowi Program Odzyskujemy niezapłacone faktury przedsiębiorców dzięki faktoringowi

Nieważne jak dobrej jakości są produkty, które oferuje firma – wielu przedsiębiorcom zdarzyło się nie otrzymać zapłaty za wykonane usługi czy sprzedane towary. Co się dzieje gdy kontrahent nie płaci? Najczęściej zaczynamy od napisania dyskretnego maila, SMS, potem dzwonimy i…tylko denerwujemy się bardziej. Upominanie się o pieniądze nie jest komfortowe.

17 Czerwiec 2019

Do 26 lat bez podatków Program Do 26 lat bez podatków

Ministerstwo Finansów ogłosiło właśnie projekt ustawy o tzw. PIT 0 dla młodych. Znalazło się w nim kilka nowości. Chodzi o projekt, który zakłada zwolnienie z podatku osób do 26. roku życia.

12 Czerwiec 2019

Biała lista VAT opublikowana Program Biała lista VAT opublikowana

Ostatniego dnia maja opublikowano ustawę, która wprowadza nowy wykaz podatników VAT. Przepisy wejdą w życie 1 września, a sankcje mają obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku, ale warto wcześniej przygotować się na wprowadzane zmiany.

11 Czerwiec 2019

Bezkarność w pierwszym roku pod znakiem zapytania Program Bezkarność w pierwszym roku pod znakiem zapytania

Pomysł objęcia początkujących przedsiębiorców bezkarnością za błędy w rozliczeniach podatkowych stanął pod znakiem zapytania. Zastrzeżenia zgłosiło Ministerstwo Finansów.

11 Czerwiec 2019

Coraz chętniej wybieramy bankowość elektroniczną Program Coraz chętniej wybieramy bankowość elektroniczną

Mastercard właśnie opublikował międzynarodowy raport, który pokazuje jak chętnie korzystamy z bankowości elektronicznej. W drugiej edycji tego badania wzięli udział mieszkańcy 11 krajów. Okazało się, że pokonaliśmy nawet tak rozwinięte kraje jak Niemcy, Francja czy Wielka Brytania.

10 Czerwiec 2019

PSD2, czyli Polacy chcą jednego loginu do wszystkich kont Program PSD2, czyli Polacy chcą jednego loginu do wszystkich kont

Mastercard właśnie opublikował najnowszy raport dotyczący bankowości elektronicznej w Europie. Okazuje się, że Polacy z jednej strony rozważają zmianę swojego banku na bardziej cyfrowy i mobilny, a z drugiej czekają na możliwość obsługi wszystkich kont z jednego loginu.

10 Czerwiec 2019

Upały w biurze – zimne przepisy Program Upały w biurze – zimne przepisy

Kilka ostatnich upalnych dni sprawiło, że w wielu biurach głośno zaczęło się mówić o temperaturze, jaka może panować w miejscu pracy. Niektórzy z nadzieją spoglądali na firmowe termometry oczekując, że po przekroczeniu jakiejś wartości będą mogli z czystym sumieniem odejść od biurek i poszukać ochłody poza biurem…

7 Czerwiec 2019

Podatek dochodowy – jak płacić? Program Podatek dochodowy – jak płacić?

To kolejne pytanie, które z pozoru może wydawać się wprost absurdalnie banalne. Jednak nowym przedsiębiorcom może przysporzyć trochę kłopotów.

5 Czerwiec 2019