Wszystkie wpisyProgramPorady
Jak pozyskiwać nowych klientów dla biura księgowego? Porady Jak pozyskiwać nowych klientów dla biura księgowego?

Każdy właściciel w pewnym momencie staje przed problemem jak pozyskiwać nowych klientów dla biura księgowego. Może to być spowodowane chęcią rozwoju, a więc świadomą decyzją, ale też koniecznością wynikającą na przykład z utraty dotychczasowych klientów. Oto kilka sposobów, jak pozyskiwać nowych klientów dla biura księgowego.

7 Marzec 2019

Ile zarabia księgowa? Porady Ile zarabia księgowa?

To oczywiście pytanie, które zadaje sobie każdy, kto myśli o wyborze tego zawodu. Ile zarabia księgowa – to też pytanie, które zadają sobie przedsiębiorcy, którzy płacą za obsługę swoich firm. To też pytanie, na które nie można odpowiedzieć precyzyjnie. Zarobki księgowej zależą po prostu od zbyt wielu czynników.

4 Marzec 2019

Jak znaleźć pracowników do biura rachunkowego? Porady Jak znaleźć pracowników do biura rachunkowego?

Kiedy biuro rachunkowe, które założyliśmy rozrasta się, zdobywa nowych klientów, przejmuje coraz większe firmy mamy powody do radości. Niestety mamy też powody do zmartwień, a dokładnie jednego: gdzie znaleźć księgowych?

1 Marzec 2019

Samochód osobowy w firmie po 1 stycznia 2019 roku Porady Samochód osobowy w firmie po 1 stycznia 2019 roku

Niemal od zawsze trwała dyskusja na ile firmowy samochód osobowy jest autem wykorzystywanym w działalności gospodarczej, a na ile po prostu prywatnym środkiem transportu. Ostatecznie temat zamyka – chyba - uchwalona w październiku 2018 roku nowelizacja, która nakłada nowe obowiązki rozliczania kosztów uzyskania przychodu związanych z eksploatacją auta.

28 Luty 2019

Księgowa online – czy warto skorzystać z tej oferty? Porady Księgowa online – czy warto skorzystać z tej oferty?

Coraz częściej – przede wszystkim w Internecie - można znaleźć ofertę: księgowanie online. Często jest to tylko chwyt marketingowy, ale czasem rzeczywiście chodzi o zamianę tradycyjnej obsługi księgowej na księgowość online. Co to oznacza?

20 Luty 2019

Czy warto wybrać darmowy program do faktur w oparciu o księgowość online? Porady Czy warto wybrać darmowy program do faktur w oparciu o księgowość online?

Faktura to podstawowy dokument w działalności gospodarczej. Niektóre firmy wystawiają ich dziesiątki, a nawet setki dziennie. Inne - kilka w miesiącu. Wszystkie jednak muszą spełniać określone wymogi – są to dokumenty, na podstawie których prowadzone są rozliczenia, a także które stanowią podstawę do odliczenia VAT. Dlatego warto wiedzieć jak wystawiać fakturę.

18 Luty 2019

Czy każdy darmowy program księgowy jest bezpieczny? Porady Czy każdy darmowy program księgowy jest bezpieczny?

Księgowość to dział firmy, który musi być najlepiej zabezpieczony. To właśnie on dysponuje danymi pracowników, kontrahentów, a także historią rozwoju firmy. Z drugiej strony małe firmy, często decydują się na darmowy program księgowy, zamiast na powierzenie obsługi biuru rachunkowemu. Z kolei właśnie firmy z sektora MŚP coraz częściej są celami ataków hakerów – są po prostu najgorzej zabezpieczone.

7 Luty 2019

Jak założyć biuro rachunkowe? Porady Jak założyć biuro rachunkowe?

Okazuje się, że jest to dużo prostsze niż mogłoby się wydawać. Wystarczy być niekaranym (i to w niektórych obszarach), mieć pełną zdolność do czynności prawnych i wykupić ubezpieczenie OC. W rzeczywistości oznacza to, że biuro może założyć właściwie każdy.

6 Luty 2019

Jak obniżyć koszty prowadzenia biura rachunkowego? Porady Jak obniżyć koszty prowadzenia biura rachunkowego?

Wynajem biura, koszty pracowników, opłaty za program i media – wydatki niezbędne do codziennego funkcjonowania biura stale rosną. Z drugiej strony podwyżka opłat dla przedsiębiorcy może skutkować zerwaniem umowy. Wyjściem jest szukanie oszczędności.

6 Luty 2019

Stawki składek ZUS w 2019 r. Zobacz, jak ustawić je w Taxomatic Porady Stawki składek ZUS w 2019 r. Zobacz, jak ustawić je w Taxomatic

Znamy już oficjalną wysokość składek ZUS, które przedsiębiorcy zapłacą już na początku lutego br. Jeśli rozliczasz się w oparciu o książkę przychodów i rozchodów, sprawdź, jak zaktualizować nowe stawki ZUS w programie. To zaledwie kilka kliknięć, a pewność na cały rok.

23 Styczeń 2019

Czym jest faktura zaliczkowa i jak ją wystawić? Porady Czym jest faktura zaliczkowa i jak ją wystawić?

To rodzaj faktury, który dokumentuje wpłatę zaliczki. Na takiej fakturze zamiast daty wykonania usługi wpisuje się datę otrzymania zaliczki. Kiedy trzeba jeszcze wystawić do niej fakturę końcową?

9 Styczeń 2019