Wszystkie wpisyProgramPorady
Kreatywna księgowość - dlaczego nie warto iść tą drogą Porady Kreatywna księgowość - dlaczego nie warto iść tą drogą

To jeden z najmłodszych finansowych terminów, a jednocześnie jeden z tych, które najbardziej rozpala wyobraźnię. Księgowość, która kojarzy się z nudnym i schematycznym wypełnianiem rubryk nagle stała się ryzykowną przygodą. Ryzyko z kolei – jak wiadomo – nie zawsze się opłaca.

14 Listopad 2018

Program do wystawiania faktur VAT - jaki darmowy program wybrać? Porady Program do wystawiania faktur VAT - jaki darmowy program wybrać?

Niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności, formy opodatkowania, liczby pracowników itd. każdy przedsiębiorca wystawia faktury. Niektórzy robią to korzystając z rozbudowanych programów księgowych, które stosują do obsługi swoich firm. Na rynku są jednak dużo prostsze narzędzia, które świetnie nadają się do wystawiania faktur. Który program wybrać?

14 Listopad 2018

Czy spółka z o.o. musi prowadzić pełną księgowość? Porady Czy spółka z o.o. musi prowadzić pełną księgowość?

Polskie prawo dopuszcza dwie formy księgowości – uproszczoną i pełną. To najprostsza definicja. Czasem przedsiębiorca może decydować, w jaki sposób chce się rozliczać. W innych przypadkach formę narzucają przepisy. Tak właśnie jest przy okazji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

25 Październik 2018

Działalność gospodarcza, umowa o pracę a może o dzieło - plusy i minusy Porady Działalność gospodarcza, umowa o pracę a może o dzieło - plusy i minusy

Bardzo często podejmując pracę nie mamy wpływu na formę zatrudnienia. Zdarza się jednak, że możemy zaproponować w jaki sposób chcemy współpracować z pracodawcą. W jednym i drugim przypadku warto wiedzieć co nas czeka, kiedy ostatecznie zdecydujemy się na podpisanie umowy regulującej formę zatrudnienia.

1 Październik 2018

Jak wypada bezpieczeństwo internautów w Polsce na tle innych krajów? Odpowiedz na to pytanie może zaskoczyć Porady Jak wypada bezpieczeństwo internautów w Polsce na tle innych krajów? Odpowiedz na to pytanie może zaskoczyć

Liczba cyberataków z roku na rok rośnie a przestępcy zwiększają swój krąg zainteresowań. Nie skupiają uwagi tylko na dziedzinach infrastruktury krytycznej, ale dotykają już prawie każdego użytkownika.

1 Październik 2018

Nie przegap kolejnych porad dla przedsiębiorcy!

Kolejne wpisy i artykuły dostarczane prosto na Twoją skrzynkę email.
Zapisz się już dziś do newslettera.

Księga przychodów i rozchodów – co powinien zawierać program? Porady Księga przychodów i rozchodów – co powinien zawierać program?

KPiR to najpopularniejsza forma rozliczeń, bo dotyczy też najliczniejszej grupy podmiotów. Z pozoru jest też formą najłatwiejszą – rozliczanie „na książce” według wielu nie wymaga jakiejkolwiek pomocy księgowej. Wystarczy też znaleźć odpowiedni program, który nam w tym pomoże, a wpisując w wyszukiwarce „program księga przychodów i rozchodów” zostajemy wprost zasypani wynikami. Jak wybrać najlepszy program – co musi zawierać?

4 Wrzesień 2018

Co powinna zawierać faktura VAT? Porady Co powinna zawierać faktura VAT?

Do faktur czasem podchodzimy dość beztrosko. Ot, świstek papieru, który trzeba odebrać przy zakupach zamiast paragonu, a potem dostarczyć do księgowej. Albo dowód sprzedaży, który wystawiamy naszym klientom… Faktura to w rzeczywistości dokument. Podstawa naszego rozliczenia. Dokładnie zdefiniowana przez ustawę.

31 Lipiec 2018

Darmowy program do faktur - czy jest wystarczający dla małej firmy? Porady Darmowy program do faktur - czy jest wystarczający dla małej firmy?

Wszystko zależy od tego, jak bardzo właściciel takiej firmy chce się zaangażować w prowadzenie osobistej księgowości. To poważne wyzwanie – na początku działalności, albo w przypadku niewielkiej firmy, dotyczy może nie bardzo skomplikowanych rozliczeń, ale jednak wymaga od biznesmena pewnych umiejętności, a do tego angażuje dość dużo czasu.

24 Lipiec 2018

Jak wybrać najlepszy program księgowy dla jednoosobowej działalności? Porady Jak wybrać najlepszy program księgowy dla jednoosobowej działalności?

Z pozoru sprawa jest prosta – zakładamy firmę. Na początku działalności, maksymalnie wystawiamy kilka faktur i mamy kilka do rozliczenia. Zamiast wydawać na księgową wybieramy program księgowy dla jednoosobowej działalności. Też banalnie proste - w wyszukiwarce wpisujemy: program do księgowości jednoosobowa działalność. Mnóstwo wyników! I tu pojawia się problem. Jak wybrać ten najlepszy?

17 Lipiec 2018

Program finansowo księgowy dla małych firm – zalety.  8 czynników o których powinieneś pamiętać! Porady Program finansowo księgowy dla małych firm – zalety. 8 czynników o których powinieneś pamiętać!

Stając przed wyborem lub zmianą programu do prowadzenia księgowości należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Na rynku dostępne są różne warianty m.in. do wystawiania faktur, prowadzenia KPiR czy bardziej zaawansowane do tzw. pełnej księgowości. Poniżej przedstawimy kilka najważniejszych zalet, które powinien posiadać dobry program księgowy.

10 Lipiec 2018

Czy faktura musi być podpisana? Porady Czy faktura musi być podpisana?

Pewnie księgowych to zdziwi, ale takie pytania i wątpliwości cały czas się pojawiają. Mimo, że od jednoznacznego postawienia sprawy minęło już kilkanaście lat, wiele faktur cały czas jest podpisywana, a niektórzy przedsiębiorcy – szczególnie na początku działalności – wręcz domagają się takich podpisów.

4 Lipiec 2018

Znajdź księgowego

Znajdź biuro księgowe korzystające z Taxomatic

Wyszukaj księgowego