Czy faktura musi być podpisana?

Taxomatic  
Czy faktura musi być podpisana?

Pewnie księgowych to zdziwi, ale takie pytania i wątpliwości cały czas się pojawiają. Mimo, że od jednoznacznego postawienia sprawy minęło już kilkanaście lat, wiele faktur cały czas jest podpisywana, a niektórzy przedsiębiorcy – szczególnie na początku działalności – wręcz domagają się takich podpisów.

Jak znaleźć najlepszą księgową?

Taxomatic  
Jak znaleźć najlepszą księgową?

Księgowa od często kojarzy się z podatkami. Niestety od tej najgorszej strony – podaje ile co miesiąc musimy oddać naszych pieniędzy. Zawsze chce wszystko na wczoraj. Dokumenty chce dostawać regularnie – najlepiej dowozić je codziennie… W weekend myśli, że inne firmy nie działają więc nie odbiera telefonu. Na wakacjach… proszę zadzwonić za dwa tygodnie. Tak niestety często przedsiębiorcy postrzegają księgowych. Niestety mają trochę racji. Na szczęście – łatwo to zmienić.

Wakacje bez podatków – to naprawdę możliwe.

Taxomatic  
Wakacje bez podatków – to naprawdę możliwe.

Terminy, kwoty, rozliczenia, faktury, zobowiązania, pensje i jeszcze ZUSy… wymówek, żeby albo w ogóle nie jechać na wakacje, albo na wakacjach nie odpoczywać beztrosko nie brakuje – i przedsiębiorcom i księgowym. No bo czy można zawiesić biznes? Albo czy można pozostawić klienta bez obsługi i informacji? Można. Dzięki Taxomatic.

Czy potrzebuję księgowej przechodząc na działalność?

Taxomatic  
Czy potrzebuję księgowej przechodząc na działalność?

Coraz częściej ostatnio słyszymy od pracodawcy: podwyżka? Ok, ale pod warunkiem, że przejdziesz na działalność! Przed założeniem firmy bardzo często powstrzymuje nas jedno słowo – podatki. Nie chodzi o ich wielkość, ale o dokładne, comiesięczne wyliczenie. Dlatego najczęściej korzystamy z pomocy księgowej albo biura rachunkowego. Czy jest to niezbędne? Ile to kosztuje?

Uproszczona księgowość – co to jest?

Taxomatic  
Uproszczona księgowość – co to jest?

Planując rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, należy zastanowić się nad odpowiednią formą prowadzenia księgowości. Rozróżniamy dwie opcje: uproszczoną i pełną. W dzisiejszym wpisie skupimy się nad pierwszą z nich, która dotyczy największej części młodych przedsiębiorców.

Potrzebujesz więcej informacji aby dołączyć do nas?
Skontaktuj się z nami, odpowiemy na wszystkie pytania.