Porady

Księgowa online – czy warto skorzystać z tej...

Coraz częściej – przede wszystkim w Internecie - można znaleźć ofertę: księgowanie online. Często jest to tylko chwyt marketingowy, ale czasem rzeczywiście chodzi o zamianę tradycyjnej...

20 Luty 2019

Wszystkie wpisyProgramPorady
Księgowa online – czy warto skorzystać z tej oferty? Porady Księgowa online – czy warto skorzystać z tej oferty?

Coraz częściej – przede wszystkim w Internecie - można znaleźć ofertę: księgowanie online. Często jest to tylko chwyt marketingowy, ale czasem rzeczywiście chodzi o zamianę tradycyjnej obsługi księgowej na księgowość online. Co to oznacza?

20 Luty 2019

Czy warto wybrać darmowy program do faktur w oparciu o księgowość online? Porady Czy warto wybrać darmowy program do faktur w oparciu o księgowość online?

Faktura to podstawowy dokument w działalności gospodarczej. Niektóre firmy wystawiają ich dziesiątki, a nawet setki dziennie. Inne - kilka w miesiącu. Wszystkie jednak muszą spełniać określone wymogi – są to dokumenty, na podstawie których prowadzone są rozliczenia, a także które stanowią podstawę do odliczenia VAT. Dlatego warto wiedzieć jak wystawiać fakturę.

18 Luty 2019

Czy każdy darmowy program księgowy jest bezpieczny? Porady Czy każdy darmowy program księgowy jest bezpieczny?

Księgowość to dział firmy, który musi być najlepiej zabezpieczony. To właśnie on dysponuje danymi pracowników, kontrahentów, a także historią rozwoju firmy. Z drugiej strony małe firmy, często decydują się na darmowy program księgowy, zamiast na powierzenie obsługi biuru rachunkowemu. Z kolei właśnie firmy z sektora MŚP coraz częściej są celami ataków hakerów – są po prostu najgorzej zabezpieczone.

7 Luty 2019

Jak założyć biuro rachunkowe? Porady Jak założyć biuro rachunkowe?

Okazuje się, że jest to dużo prostsze niż mogłoby się wydawać. Wystarczy być niekaranym (i to w niektórych obszarach), mieć pełną zdolność do czynności prawnych i wykupić ubezpieczenie OC. W rzeczywistości oznacza to, że biuro może założyć właściwie każdy.

6 Luty 2019

Jak obniżyć koszty prowadzenia biura rachunkowego? Porady Jak obniżyć koszty prowadzenia biura rachunkowego?

Wynajem biura, koszty pracowników, opłaty za program i media – wydatki niezbędne do codziennego funkcjonowania biura stale rosną. Z drugiej strony podwyżka opłat dla przedsiębiorcy może skutkować zerwaniem umowy. Wyjściem jest szukanie oszczędności.

6 Luty 2019

Nie przegap kolejnych porad dla przedsiębiorcy!

Kolejne wpisy i artykuły dostarczane prosto na Twoją skrzynkę email.
Zapisz się już dziś do newslettera.

Stawki składek ZUS w 2019 r. Zobacz, jak ustawić je w Taxomatic Porady Stawki składek ZUS w 2019 r. Zobacz, jak ustawić je w Taxomatic

Znamy już oficjalną wysokość składek ZUS, które przedsiębiorcy zapłacą już na początku lutego br. Jeśli rozliczasz się w oparciu o książkę przychodów i rozchodów, sprawdź, jak zaktualizować nowe stawki ZUS w programie. To zaledwie kilka kliknięć, a pewność na cały rok.

23 Styczeń 2019

Czym jest faktura zaliczkowa i jak ją wystawić? Porady Czym jest faktura zaliczkowa i jak ją wystawić?

To rodzaj faktury, który dokumentuje wpłatę zaliczki. Na takiej fakturze zamiast daty wykonania usługi wpisuje się datę otrzymania zaliczki. Kiedy trzeba jeszcze wystawić do niej fakturę końcową?

9 Styczeń 2019

Jak obniżyć ceny usług księgowych? Jak wygrać z konkurencją innych biur rachunkowych? Porady Jak obniżyć ceny usług księgowych? Jak wygrać z konkurencją innych biur rachunkowych?

Szukając księgowego większość przedsiębiorców kieruje się ceną. Można się na to obrażać, można się dziwić, ale tak po prostu jest. Nikt na początku działalności nie szuka najlepszego na rynku księgowego. Najważniejsza jest cena obsługi. Co zrobić, żeby zaoferować najniższą?

20 Grudzień 2018

Jak najtaniej założyć własne biuro rachunkowe? Porady Jak najtaniej założyć własne biuro rachunkowe?

Każdy marzy o pracy dla siebie. Bez sztywnych godzin urzędowania, bez szefa, który cały czas ma zły dzień. Bez walki o każdy wolny dzień, albo próśb o dwutygodniowy urlop raz w roku. Niestety nie jest łatwo założyć własne biuro rachunkowe. Trzeba założyć firmę, wynająć lokal i w końcu wydać kilka tysięcy na program do księgowania. Okazuje się, że można to zrobić dużo prościej i dużo taniej!

19 Grudzień 2018

Odliczanie kosztów leasingu - jakie zmiany w 2019? Porady Odliczanie kosztów leasingu - jakie zmiany w 2019?

Od 1 stycznia zacznie obowiązywać znowelizowana ustawa, która reguluje sposób rozliczania leasingu w firmach. Zmiany, które czekają przedsiębiorców są komentowane już od kilku miesięcy. Większość – zgodnie z powszechnymi opiniami – ma dotyczyć najbogatszych, ale są też takie takie, które dotyczą wszystkich.

14 Grudzień 2018

Przenieś dane ze starego programu księgowego do Taxomatic. Poznaj szczegóły! Program Przenieś dane ze starego programu księgowego do Taxomatic. Poznaj szczegóły!

Dodaliśmy opcję importowania danych dotyczących: kontrahentów, towarów i usług. To duże ułatwienie – od teraz możesz przenosić dane ze starych programów. Dzięki temu jeszcze szybciej zaczniesz pracę w nowocześniejszym programie.

12 Grudzień 2018

Wyszukiwarka biur

Sprawdź wyszukiwarkę biur księgowych.

Zobacz